Dzisiaj jest: 27.11.2021, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Na naszym forum możesz pisać bez rejestracji, po prostu zadaj pytanie i czekaj na odpowiedź

Wykończeniówka

Wykończeniówka wykończyła nie jednego, jeśli masz problem i chcesz się poradzić napisz tutaj!
Dodaj odpowiedź

Czym przykleić lustro do szyby

rozpoczęty 4 lata temu przez Wiedźmin
2018-03-07 05:09 49%
Witam mam nadzieję że piszę w dobrym dziale, chodzi o to że w mojej kabinie prysznicowej lustro jest już w opłakanym stanie, nie moge dobrac podobnego lustra aby pasowały otwory ktore są wywiercone w lustrze pod śruby z kabiny, chcę kupić większe lustro i je przykleić, są na rynku kleje do luster ale do powierzchni chłonnych lub chropowatych lustro i szyba nie sa dobrym łącznikiem stąd moje pytanie.
odpowiedziano 4 lata temu przez Kazik
2018-03-10 07:58 44%
Miałem podobny przypadek - użylem do tego dwa rodzaje silikonów. Ponieważ zwykły klej do szyb nie nadaje się zabardzo do gładkich powierzchni, i nie lubi wilgoci zastosowałem dwa rodzaje silikonów.

OD środka naniosłem zwykły klej do luster następnie im bliżej krawędzi nakładałem zwykły silikon biały do łazienki.

Pamiętaj aby nakładając silikon nie zrobić z silikonu dołka, nakłądaj półokrągłe paski w kształcie odwruconego "U". Woda ma spływać spokojnie po kleju a nie zatrzymać się i degradować silikon.

Lustor u mnie trzyma się już jakieś pół roku. Pamiętaj aby wyprzeć lustro w kabinie na conajmniej 24godziny, ja użyłem teleskopowej szczotki do dywanu.
odpowiedziano 2 lata temu przez Darko987
2019-07-19 14:58 58%
Na sylikonie elegancko się trzyma :) 
odpowiedziano 2 dni temu przez Techniczny
2021-11-25 12:14 100%
Miałem ten sam problem! Też chciałem przykleić lustro w kabinie prysznicowej i wiele środków mnie zawiodło! :/ Jeżeli nie chcesz powtarzać tego samego błędu, to użyj żywice epoksydowe: https://www.pneumat.com.pl/zywice-epoksydowe np. Easy-Mix HT 180 – Weicon :). Świetny klej, który nadaje się do zastosowań pionowych i bez problemu łączy tworzywa sztuczne, szkła, elementy z ceramiki lub drewna ;)!