Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Na naszym forum możesz pisać bez rejestracji, po prostu zadaj pytanie i czekaj na odpowiedź

Forum o wszystkim!

Tutaj możesz napisać o wszystkim z czym masz problem nie koniecznie o budownictwie - pisz bez rejestracji!
Dodaj odpowiedź

betonowe wylewki

rozpoczęty 3 lata temu przez Felekfelek
2021-05-31 22:25 86%
Witam, mam pytanie bo niezbyt się znam. Mój sąsiad który remontował mieszkanie nade mną 1 piętro zrobił betonową wylewkę o grubości 7cm, wtopił siatkę i dal styropian. Od tego czasu sufit w kuchni mi się ugina jakby wisiał. Moje pytanie brzmi czy stary strop wytrzyma takie obciążenia i czy sufit ugina mi się właśnie przez ten beton? Proszę o szybką odpowiedź
odpowiedziano rok temu przez Siergiej
2022-12-04 12:48 48%
Teoretycznie, jeśli jeszcze nie upadło, powinno przetrwać. A według poprawnego miał w betonie ułożyć zbrojenie, dodać do betonu plastyfikatory, dodatki i mixfiber. Wtedy to by się nie wydarzyło.
odpowiedziano 6 miesięcy temu przez peter766
2023-10-05 08:13 52%
betonowa wylewka i styropian mogą być dość ciężkie, co potencjalnie wpływa na stary strop. ???????? być może to jest powód, dlaczego sufit wydaje się uginac
najlepiej byłoby skonsultować się z profesjonalistą od konstrukcji budowlanych, który oceni, czy strop jest wystarczająco wytrzymały, aby unieść nowy materiał. szybka konsultacja z ekspertem na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże zdecydować co dalej. nie lekceważ tego problemu, lepiej zadbać o bezpieczeństwo ????
odpowiedziano 6 miesięcy temu przez Pawel59
2023-10-05 15:26 48%
Uważam,że zgadzm się z przedmówcą .Lepiej zasiegnąć opinii specjalisty.
odpowiedziano 6 miesięcy temu przez peter766
2023-10-05 15:35 52%
no i to jest konsensus :) btw ciekawe jak ta sprawa się skonczyla
odpowiedziano 5 miesięcy temu przez konfucjusz420
2023-10-20 10:38 52%
Ja też jestem bardzo ciekawy jak ta sprawa się zakończyła.. nie wiem co zrobiłbym w podobnej sytuacji, oprócztego że skonsultowałbym się z jakimś specjalistą, który mogłby ocenić, wyliczyć wszystko i ocenić stan właściwie to zagrożenia. Ale na tym moje mądrości się niestety kończą. Jeśli autor dyskusji jeszcze tu zagląda to fajnie jakby opisał finał sytuacji. Pozdrawiam!