Dzisiaj jest: 27.1.2021, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Rośliny w stylu eklektycznym

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 748 Autor:
Ilość głosów: 5

Styl eklektyczny, czyli tzw. misz-masz, to nowoczesne podejście do urządzania wnętrz.

Rośliny w stylu eklektycznym
W aranżacjach eklektycznych znajdziesz wszystko – stare meble, futurystyczne dodatki, nowoczesne urządzenia, a także rustykalne gadżety.  Jednak nieodzownymi elementami takiej stylistyki są roślinność i wszystkie dekoracje z motywem kwiatowym. Sprawdź, jak konkretnie wprowadzić kwiaty do wnętrza w stylu eklektycznym.
 
 
 
Rośliny są niezbędne w każdym domu. Oczyszczają powietrze z toksyn i metali ciężkich, sprawiają, że podnosi się wilgotność w pomieszczeniu, a dodatkowo wspaniale wyglądają, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na gatunki egzotyczne. W stylu eklektycznym także nie mogło zabraknąć pięknych i efektownych kwiatów.
 
 
 
Niezbędne elementy stylu eklektycznego
 
Podczas projektowania wnętrza w stylu eklektycznym trzeba poświęcić dużo uwagi dodatkom – to one grają tu pierwsze skrzypce. Nie wystarczy postawić starego, drewnianego stoliczka w pobliżu żółtej kanapy. Niezbędne będą także:
 
●      nowoczesne krzesła,
 
●      kolorowe poduchy i koce,
 
●      wzorzyste zasłony i dywany,
 
●      eleganckie witraże i lamperie,
 
●      oryginalne lampy.
 
I choć z pozoru wszystkie te elementy do siebie nie pasują, to we wnętrzu eklektycznym stanowią doskonałą mieszankę stylów i kompozycji. Niektórzy obawiają się samodzielnie tworzyć takie stylizacje. W takim przypadku można skorzystać z usług profesjonalnych architektów wnętrz. Na stronach takich jak np. https://wyborarchitektow.dre.pl/, znajdziesz podpowiedzi doświadczonych specjalistów, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze. Możesz zainspirować się ich pomysłami i samodzielnie próbować stworzyć namiastkę eklektyzmu we własnym domu lub mieszkaniu.
 
 
 
Jakie rośliny do wnętrza eklektycznego?
 
Zieleń uspokaja, wprowadza nutę tajemnicy i sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo przytulnie. W przypadku wnętrz w stylu eklektycznym rośliny odgrywają niezwykle ważną rolę. Do takiego pomieszczenie najlepiej sprawdzą się egzotyczne gatunki roślin doniczkowych, takie jak: monstery, palmy, draceny, paprocie, aloesy, sukulenty, a także fikusy i zamiokulkasy.
 
 
 
Te rośliny z reguły nie mają kwiatów (ich wyhodowanie w domowych warunkach jest bardzo trudne), więc ich jedyną dekoracją są piękne liście. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim monstera ze swoimi ogromnymi liśćmi z dziurami. Te gatunki nie należą do bardzo wymagających, dlatego mogą być z powodzeniem uprawiane w większości domów. We wnętrzu nieregularny kształt liści i mocny zielony kolor idealnie równoważą szaleństwo eklektyzmu.
 
 
 
Pomysł na oryginalne dekoracje z roślin
 
Rośliny to świetne uzupełnienie dekoracji ścian – mogą być ramą dla obrazu, ozdobą parapetu czy regału – zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się umieścić je w fantazyjnie udekorowanych doniczkach. Możesz stworzyć własne kompozycje i samodzielnie pomalować gliniane doniczki lub skorzystać z gotowych, ceramicznych akcesoriów.
 
Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie kwiatów w koszach wiklinowych lub z papieru. Niektórzy decydują się postawić rośliny na oryginalnie wyglądających stołeczkach lub kwietnikach – eklektyzmu nigdy za wiele.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: