Dzisiaj jest: 17.4.2024, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Aby szambiarka nie wjeżdżała na posesję

Dodano: 6 lat temu Czytane: 42337 Autor:
Redakcja poleca!
Ilość głosów: 552

Nie chcesz aby wóz asenizacyjny musiał wjeżdżać na posesje? Możesz wyprowadzić instalacje od zbiornika wprost do ogrodzenia przy drodze.

Aby szambiarka nie wjeżdżała na posesję
Instalacja do opróżniania szamba wprost z ogrodzenia

Jeżeli posiadasz już zbiornik betonowy na szambo i jest użytkowany nie powinieneś się takiej instalacji dorabiać bez specjalistycznych masek tlenowych. Wejście do zbiornika wykorzystywanego na szambo grozi śmiercią!

Najlepiej jeśli jesteś przed zakupem zbiornika, wystarczy wybrać ofertę kilku firm istniejących na rynku: ABC Szamba betonowe, Eurobet, ASP BetoneX, może jeszcze inne firmy to wykonują, wystarczy zapytać producenta. Wszystko rozchodzi się o instalację wewnątrz zbiornika:

Instalacja do szybko-złączki w zbiornikuZazwyczaj jest to zwykła rura PCV fi 110m która jest przymocowana do ściany zbiornika oraz odpowiednio przycięta na dnie na tzw. "księżyc", po to aby podczas zasysu szambo-wóz mógł wybrać maksymalną ilość ścieków.
 

Rura asenizacyjnaKolejną ważną rzeczą jest rura łącząca ogrodzenie ze zbiornikiem, jest to specjalna rura zbrojona asenizacyjna, jest stosunkowo droga ponieważ to wydatki rzędu 70zł z mb. Natomiast jak nas zapewnia specjalista z firmy budowlanej ABC Szamba betonowe rurę asenzacyjną bez problemu można zastąpić zwykłą rurą pcv fi 110mm której koszt to w najlepszym wypadku 10zł netto za mb. (rury wytrzymują ciśnienie jakie wytworzy wóz asenizacyjny aby zaciągnąć ścieki ze zbiornika) .

Faktem jednak jest, że będzie nam potrzebny minimum metr takiej rury, inaczej nie założymy rury pcv na szybkozłączkę aluminiową, do skręcenia wszystkiego będą potrzebne jeszcze tylko obejmy zaciskowe - fi110mm-fi122mm, następnie szybkozłączkę obrabiamy w ogrodzeniu na sztywno - podczas dokręcania korka panuje duży nacisk skrętny i słabo przymocowana szybkozłączka może zwyczajnie kręcić się razem z kluczem.


 

Wygoda podczas eksploatacji zbiornika na szambo

Aby codziennie nie zaglądać do zbiornika "czy to już??" można zastosować czujnik napełnienia szamba.

Nawet jeśli nie ma nas w domu szambiarka może przyjechać i wypompować ścieki, zapłacić można przelewem a ścieki zostaną wypompowane wprost z drogi bez konieczności wjazdu na posesję.

Zdjęcia opublikowane za zgodą firm produkujących zbiorniki na ścieki ASP BetoneX, EuroBet oraz ABC Szamba Betonowe - kontakt do firm znajdziesz w naszym katalogu firm budowlanych.
 

Możesz kupić ten produkt wprost z naszego sklepu:

Szybko-złączka z zaślepką + metr rury giętkiej + opaski
Produkt: dostępny
Cena: 315zł

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • Szybkozlaczka
    2017-12-10 07:40:30 Zgłoś
    Bardzo przydatne rozwiązanie, po co nam taki ciężki szambochlaj na podwórku...