Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Narożnik – mebel zawsze na miejscu

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 255 Autor:
Ilość głosów: 3

Narożnik to mebel łączący w sobie funkcje estetyczne – pozwala zaaranżować przestrzenie w bardzo różnym stylu – jak i praktyczne: narożnik z funkcją spania pozwala zaoszczędzić miejsce.

Narożnik – mebel zawsze na miejscu
Uniwersalność narożnika sprawia, że jest on bardzo popularny.
  1. Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?
  2. Kształty narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?
  3. Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?
  4. Funkcja spania w narożnikach do salonu.
  5. Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu.
  6. Narożniki do salonu – w jakim stylu?
  7. Materiał obiciowy narożnika.
 
Wybór odpowiedniego narożnika pozwala bardzo praktycznie zagospodarować nawet niewielką przestrzeń mieszkalną. A to dlatego, że zastanawiając się nad kwestią: jaki narożnik do salonu wybrać, możemy skorzystać z naprawdę szerokiej oferty. Wymiary narożników są bardzo zróżnicowane. To samo dotyczy tego, jaki materiał na narożnik został użyty. Ponieważ wybór jest aż tak duży, warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę, kupując wygodne narożniki do salonu.
Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?
Narożniki mają najczęściej kształt litery U lub L. Jeśli chodzi o tę druga opcję, to mogą być one lewe albo prawe. O co w tym chodzi i jak odróżnić jedne od drugich? Narożnik prawy i narożnik lewy są przeznaczone do tego, by ustawić je w jednym z kątów pokoju. Wybór strony zależy od tego, który kąt mieszkania na jego usytuowanie wybierzemy. Najprostszym sposobem na odróżnienie narożnika lewego od prawego jest po prostu to, aby stanąć przed meblem (nie za nim), po jego środku. Jeżeli część po prawej stronie wydaje się krótsza, to mamy do czynienia z narożnikiem prawym. W narożniku lewym krótsza wydaje się być strona lewa.
Kształty narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?
Wybierając wygodne narożniki do salonu, mamy opcje takich mebli L-kształtnych i U-kształtnych. Wymiary narożników w obu przypadkach są zróżnicowane. Jednak do mniejszych pomieszczeń zdecydowanie bardziej nadają się te przeznaczone do postawienia w rogu lokum, czyli L-kształtne. Narożniki w kształcie litery U sprawdzą się jako mebel ustawiony pośrodku salonu, w pomysłowy sposób odgradzający na przykład kącik relaksu czy telewizyjny od reszty pomieszczenia. Narożnik na środku salonu optycznie też pomniejszy zbyt dużą przestrzeń i sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.
Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?
Poza kształtem wygodnego narożnika do salonu bardzo liczy się także jego rozmiar. Decydujące o wyborze mebla wymiary narożników do salonu to przede wszystkim długość i szerokość. Bardzo ważne w przypadku tego mebla są także głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość oparcia. Uwzględniając ten ostatni wymiar, należy wziąć pod uwagę fakt, że ten element wygodnego narożnika do salonu powinien zapewniać użytkownikom podparcie na całej długości kręgosłupa. Rozpatrując kwestię: narożnik wymiary, należy wziąć też pod uwagę zarówno to, kto będzie z mebla korzystał, jak i wielkość pomieszczenia
Funkcja spania w narożnikach do salonu
Kwestia narożnik wymiary ma kluczowe znaczenie także podczas wyboru narożnika, gdy mebel ten ma też służyć do spania. Wymiary powierzchni tego mebla przeznaczonego są kluczowe, gdy stajemy przed dylematem: jaki narożnik do codziennego spania. Powinien on być na tyle duży, aby zapewniał wygodną pozycję podczas snu określonej liczbie ludzi. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli komfortowo na rozłożonym narożniku mają się wyspać dwie osoby, to szerokość powierzchni przeznaczonej do spania powinna wynosić co najmniej 120 cm. Musi być też ona dłuższa o 20 cm od wzrostu najwyższej korzystającej z mebla osoby. Zastanawiając się nad tym, jaki narożnik do codziennego spania, należy wziąć też pod uwagę fakt, jaki system rozkładania ma mebel i w jaki sposób przechowuje się w nim pościel.
Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu
Dopasowując wielkość narożnika do wielkości salonu, należy wziąć pod uwagę to, aby mebel ten nie przytłaczał zbytnio pomieszczenia. Dotyczy to głównie mniejszych salonów – jak już wcześniej wspomniano, tu zdecydowanie sprawdzą się narożniki w kształcie litery L. Wygodne narożniki do salonu  muszą zapewnić wolną przestrzeń nawet po ich rozłożeniu, gdy są z opcją codziennego spania.
Narożniki do salonu – w jakim stylu?
Jednym z najczęstszych dylematów jest również to, w jakim stylu taki mebel wybrać. Odpowiedź wydaje się dosyć prosta. Styl narożnika powinien być dopasowany do wnętrza pomieszczenia. Wśród narożników znajdziemy takie przeznaczone do wnętrz nowoczesnych (na przykład z chromowanymi elementami), oszczędne w swej konstrukcji i kolorystyce (biel, szarość, czerń), jak i takie w stylu retro: często o pikowanej tapicerce, obite pluszowymi materiałami. Wśród wygodnych narożników do salonu na pewno znajdą coś dla siebie zwolennicy modnego stylu skandynawskiego. Narożniki z naturalnymi obiciami w kolorze ziemi i z drewnianymi nóżkami znakomicie podkreślą wystrój salonu w tym stylu.
Materiał obiciowy narożnika
Jaki materiał na narożnik, a konkretnie na jego obicie, jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, do jakiego stylu narożnik ma pasować (o czym pisano wyżej) oraz jaka jest kolorystyka pomieszczenia. Poza tym, do małych pomieszczeń najbardziej odpowiednie są jasne meble – dotyczy to więc także obicia narożnika. Ważna jest także wytrzymałość takich materiałów – do najbardziej trwałych należą typowe tkaniny tapicerskie. 
Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: