Dzisiaj jest: 21.4.2021, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Jak stworzyć wnętrze w stylu loft?

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 689 Autor:
Ilość głosów: 10

Loftowy styl wnętrz cieszy się sporą popularnością i jest coraz chętniej wybieranym stylem do salonu, sypialni czy łazienki.

Jak stworzyć wnętrze w stylu loft?
W aranżacjach tego typu jest kilka elementów, których nie może zabraknąć, dlatego zobaczmy jak stworzyć wnętrze w stylu loft w domu lub w mieszkaniu w bloku.

Ściana z betonu lub cegły

Omawiając elementy, które są niezbędne we wnętrzach w stylu loft, musimy z całą pewnością pamiętać o źródłach tego stylu. Jego kolebką jest Nowy Jork i stare fabryki, które były zamieniane na mieszkania. Robiono to jak najtańszym kosztem, dlatego okładziny ścian nie były zmieniane. A zatem w aranżacji loftowej bez wątpienia powinna pojawić się cegła na ścianę lub surowy beton, które pomogą stworzyć odpowiedni klimat.

Elementy metalowe i rury

We wnętrzach pofabrycznych nie brakowało rur, konstrukcji metalowych i innych elementów pełniących ważną funkcję w czasach funkcjonowania fabryk. W momencie przekształcania fabryk na mieszkania elementy te zmieniły swoją rolę i stały się ciekawymi dekoracjami. Wiele z nich wykorzystywano jako wieszaki, podstawy pod meble czy miejsce do zamocowania lampy.

We współczesnych wnętrzach w stylu loft próbuje się odtwarzać konstrukcje tego typu. Często wykorzystuje się różnego rodzaju metalowe relingi, na których umieszcza się lampy czy półki, a stare mechanizmy np. zegarów ściennych czy maszyn, stają się świetną ozdobą podkreślającą loftowy klimat pomieszczenia.

Oświetlenie w stylu loft

W aranżacji w stylu loft ważnym elementem jest oświetlenie. Nie ma tu miejsca na kryształowe żyrandole, ale doskonałe sprawdzą się proste lampy z metalowymi kloszami lub bez nich. Dobrze będą się prezentować proste reflektorki bez żadnych ozdób, ale też duże lampy wiszące, których używano do oświetlenia stołów w fabrykach.

Prostota i brak ozdób

Aranżacje w stylu loft to doskonały przykład wnętrz, w których nie ma miejsca na bibeloty czy dodatki dekoracyjne. Wynika to przede wszystkim z tego, że pofabryczne mieszkania były urządzane przez osoby niezbyt zamożne i priorytetem była użyteczność, a nie estetyka wnętrza. Nie znajdziemy w nich zatem żadnych ozdobnych figurek, bogato zdobionych mebli czy innych dekoracji. Jest prosto i stylowo, co idealnie wpisuje się w modny aktualnie trend minimalistyczny. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie wybieramy styl loft tworząc aranżacje swojego mieszkania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na Merkury Market.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: