Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Praktyczne i eleganckie oświetlenie do przedpokoju

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 498 Autor:
Ilość głosów: 5

Przedpokój stanowi często mocno niedocenianą przestrzeń. Niejednokrotnie zapominamy o nim podczas aranżowania naszych mieszkań i domów. Nawet dekoratorzy wnętrz traktują go mocno po macoszemu...

Praktyczne i eleganckie oświetlenie do przedpokoju
W tej często niewielkiej przestrzeni tkwi jednak wielki potencjał oraz możliwości, które zdecydowanie warto wykorzystać. W gruncie rzeczy to przecież przedpokój widzą nasi goście jako pierwsze wnętrze w naszych domach. Powinien zatem pomóc nam robić dobre wrażenie na przychodzących. Jednym z kluczowych elementów, wpływających na charakter przedpokoju, jest oczywiście odpowiednio dobrane oświetlenie. Jakie lampy powinniśmy zamontować w modnym i funkcjonalnym przedpokoju?Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do dalszej lektury.

Przedpokój – funkcje i możliwości oświetlenia

Przedpokoje zazwyczaj są niewielkie i kompaktowe. Pomimo małej powierzchni musi się w nich jednak zmieścić olbrzymia ilość przedmiotów. To przecież w nim przechowujemy garderobę wierzchnią, obuwie, a często szereg rozmaitych przedmiotów, nie mieszczących się w innych częściach domu. Również w tym pomieszczeniu wieszamy duże lustro, które służy do ostatnich poprawek w stroju lub makijażu przed wyjściem z domu.

Aby udało się spełnić te wszystkie zadania, przedpokój musi być optymalnie zaaranżowany, wyposażony w odpowiednie szafy i schowki oraz właściwie dobrane oświetlenie, które gwarantuje dobre warunki do wykonywania wszystkich czynności.

Jakie typy oświetlenia są niezbędne w przedpokoju? Oczywiście musi się w nim znaleźć lampa główna. Najczęściej w tej roli pojawia się plafon lub zespół oczek wpustowych, montowanych na suficie. Dają sporo światła do prostych czynności oraz bezpiecznego przemieszczania się, a przy tym nie zabierają cennej przestrzeni użytkowej.

W nieco większych wnętrzach niektórzy decydują się na bardziej awangardowe rozwiązanie – w przedpokojach zaczynają się bowiem pojawiać modne lampy wiszące lub nawet żyrandole – na przykład te z oferty sklepu https://Lampy.it/. Muszą mieć jednak odpowiednią przestrzeń wokół, abyśmy nie zahaczali o nie głową przechodząc do wyjścia.

W pobliżu lustra można pokusić się o zainstalowanie kinkietów. Dzięki temu zapewniamy sobie wystarczające natężenie światła, żeby wykonać nawet bardziej precyzyjne czynności – na przykład podczas ostatnich poprawek makijażu przed wyjściem z domu.

Czy w przedpokojach jest miejsce na typowo dekoracyjne oświetlenie? Zdecydowanie tak. Warto montować listwy LED lub stawiać na ozdobne modele oczek wpustowych, o ciekawym i oryginalnym designie. Z ich pomocą podkreśla się interesujące detale architektoniczne, jak warstwy sufitu podwieszanego lub tworzy rozbudowane układy na powierzchni sufitu, dzięki czemu równocześnie praktyczne oświetlamy całe wnętrze oraz budujemy subtelną dekorację.

Warto oczywiście zadbać o to, żeby wszystkie lampy były ze sobą powiązane stylistycznie. Mogą pochodzić z jednej rodziny produktów lub wpisywać się w podobne nurty wizualne. Dzięki temu budujemy spójny system oświetleniowy, który nie dość, że zwiększa funkcjonalność przestrzeni, to jeszcze wpływa korzystnie na jej odbiór wizualny.

Jakie powinno być oświetlenie do przedpokoju – podstawowe cechy

Przedpokój należy do podstawowych ciągów komunikacyjnych w domu. Pełni też funkcję magazynową. Nie oznacza to jednak, że trzeba go całkowicie pomijać w budowaniu ciekawego systemu oświetleniowego do domu lub mieszkania.

Najlepszym wyjściem jest stworzenie kompleksowego rozwiązania, które łączy wszystkie pomieszczenia. Można na przykład umieścić w przedpokoju takie same kinkiety lub oczka wpustowe, co w pozostałych przestrzeniach. Ewentualnie warto zastosować lampę sufitową, która pochodzi z tej samej rodziny, co ozdobny i rozbudowany żyrandol w salonie.

Jakie powinno być zatem oświetlenie do przedpokoju? Przede wszystkim praktyczne. Musi zapewniać maksymalne bezpieczeństwo oraz łatwość wykonywania wszystkich potrzebnych czynności. Ponadto ma zdobić i dekorować, bez ograniczania przestrzeni użytkowej.

Stawiajmy zatem na niewielkie, ale ciekawe i praktyczne produkty oświetleniowe (również w energooszczędnej wersji LED), które przykuwają wzrok i intrygują. Niech przedpokój będzie przytulny i bardzo przyjazny, zapraszając gości do poznawania kolejnych pomieszczeń naszego idealnie oświetlonego domu.

Źródło: Reklmodawca
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: