Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Rury PCV – niezbędne w każdej instalacji wodociągowej?

Dodano: rok temu Czytane: 1111 Autor:
Ilość głosów: 15

Instalacje wodociągowe odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym i niezbędnym funkcjonowaniu każdego gospodarstwa domowego, dlatego przed gruntownym remontem czy budową domu.

Rury PCV – niezbędne w każdej instalacji wodociągowej?
Przed gruntownym remontem czy budową domu jednorodzinnego lub budynku przemysłowego musimy zwrócić szczególną uwagę na elementy systemu wodnego. Podstawowymi częściami sieci wodociągowych są kształtki oraz rury wykonane z miedzi czy tworzyw sztucznych (głównie rury PCV).
Rury PCV - charakterystyka
Rury do wody i ich wykonanie musi wiązać się ze ścisłymi wymogami. Przepływa przez nie m.in. woda pitna, która koniecznie wymaga odpowiedniej jakości, aby zdrowie żadnego użytkownika nie uległo uszczerbkowi. Rury PCV (z polichlorku winylu) lub PE (polietylenu) idealnie wkomponowują się w te wymagania. Można je znaleźć w każdym sklepie oferującym elementy instalacji wodociagowej, np. Hurtownia Cetel. Polichlorek winylu charakteryzuje się trwałością, lekkością oraz łatwością w montażu, zatem rury PCV sprawnie ulegają obróbce czy łączeniu. Ponadto są niezwykle odporne na korozję (obecność rdzy w rurach działa toksycznie na organizm) i osady kamienne (aby szkodliwe skorupy nie odkładały się we wnętrzu rurociągów, rury PCV muszą mieć gładką powierzchnię). Rury plastikowe wykonuje się również z PP (polipropylenu), PB (polibutylenu) bądź PE-X (polietylenu sieciowanego), jednak najczęściej wykorzystuje się rury PCV i PE.
Rury PCV – skąd taka popularność?
Powodzenie rur z polichlorku winylu w instalacjach wodnych wiąże się z ich odpornością na temperatury zimne. Współpracują doskonale z przepływającą wodą o temperaturach ujemnych, wraz z rurami wykonanymi z PE, PP i PB. Woda ciepła najlepiej czuje się przy rurach wielowarstwowych lub z PE-X, jednakże rury PCV sprawdzą się również idealnie przy stosunkowo ciepłych temperaturach (zatem takich w domowych instalacjach wodociągowych). Łatwość rur PCV w montażu wiąże się również ze sprawnym łączeniem ze specjalnymi, dopasowanymi kształtkami, np. trójnikami, czwórnikami, redukcjami czy mufami.
Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: