Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Fundament Grzewczy - sprawdzamy czy warto!

Dodano: rok temu Czytane: 639 Autor:
Ilość głosów: 14

Fundament grzewczy to połączenie dwóch niezwykle ważnych elementów - konstrukcji nośnej budynku oraz instalacji grzewczej. Dowiedzmy się o nim więcej i sprawdźmy, czy warto postawić na to rozwiązanie.

Fundament Grzewczy - sprawdzamy czy warto!

Fundament grzewczy - co to za konstrukcja?
 

Nie jest ona zbyt skomplikowana - w zbrojonej betonowej płycie fundamentowej umieszczono system kanałów powietrznych zasilanych z jednostki grzewczej. Za cyrkulację w obiegu zamkniętym odpowiada wentylator. Fundament wylewa się po prostu na żwirowej podsypce, a za utrzymanie ciepła w pomieszczeniu odpowiada warstwa ocieplenia złożona z twardych płyt styropianowych (mogą być też wykonane z polistyrenu ekstrudowanego) ułożona bezpośrednio na podłożu. 
 

Żadnych strat ciepła!

Fundament jest zaizolowany na całej objętości, nie występują też tu mostki termiczne, więc całe ciepło z podłoża trafia do pomieszczeń budynku, nic z niego nie jest stratne. Ponadto, ocieplenie na krawędzi płyty zabezpiecza grunt przed przemarzaniem, co gwarantuje, że w przypadku płyt nie jest wymagane posadowienie poniżej głębokości przemarzania. 
 

Wybieramy fundament grzewczy - na co zwrócić uwagę?

Płyta, z której tworzony jest fundament grzewczy, powinna cechować się pewnymi parametrami, przede wszystkim trwałością, modułowością i oczywiście - najwyższą jakością wykonania. Szukając takiego rozwiązania, warto zainteresować się fundamentem grzewczym Parati, które cechują się wszystkimi powyżej wymienionymi walorami. 

Równie ważne jest dobranie odpowiednich materiałów instalacyjnych, co zapewnia, że projekt, jak i montaż zagwarantują pożądany efekt w postaci zintegrowanego systemu grzewczego. Będzie on służył niezwykle długo, a także charakteryzował się bezawaryjnością. Zwracajmy koniecznie uwagę na parametry techniczne, od jakich zależy bardzo wiele, głównie w zakresie ekonomiczności przy ogrzewaniu budynku. 
 

Fundament grzewczy - korzyści

Jest ich bardzo dużo, na czele z oszczędnością, prostotą i szybkością wykonania robót instalacyjnych. To gwarancja równomiernego ogrzewania całej powierzchni podłogowej, dodatni bilans energetyczny (za sprawą kumulacji ciepła), odpowiednia cyrkulacja powietrza w przekroju pionowym, czyli od podłogi po sufit, a także pełna uniwersalność, bo to rozwiązanie można zastosować na wszystkich kondygnacjach. 

Jak widać, fundament grzewczy nowoczesne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie, na jakie decyduje się coraz więcej osób.

Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: