Dzisiaj jest: 21.4.2021, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnego salonu?

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 360
Ilość głosów: 11

Oświetlenie w nowoczesnym salonie pełni funkcje praktyczne i dekoracyjne. Umożliwia wyodrębnienie poszczególnych stref pomieszczenia oraz wyeksponowanie istotnych elementów.

Jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnego salonu?
Odpowiednio dobrane światło tworzy nastrój i wprowadza harmonię. Przekonaj się, jak dopasować oświetlenie do nowoczesnego salonu.
 
Projektowanie przestrzeni za pomocą światła
 
Nowoczesne oświetlenie to bogata oferta lamp wiszących, opraw i listew ledowych oraz kinkietów. Zróżnicowane propozycje produktów pozwalają na rozświetlenie ciemnych kątów i wydzielenie strefy relaksu oraz spożywania posiłków. Przy pomocy światła aranżacja salonu może nabrać wyjątkowego charakteru. Lampa podłogowa rzucająca wiązkę światła na sufit sprawi, że wizualnie będzie wydawał się wyższy. W podobny sposób łatwo optycznie poszerzyć wąskie pomieszczenie – wystarczy na dłuższą ścianę skierować światło, które wywoła wrażenie głębi. Już na wstępnym etapie projektu warto rozplanować oświetlenie salonu. Dzięki temu uniknie się też problemu z plątającymi się kablami.
 
Jak oświetlić poszczególne strefy salonu?
 
Aby nowoczesny salon spełniał swoje funkcje, potrzebne jest wydzielenie strefy odpoczynku i jedzenia. Wymienione strefy wymagają innego rodzaju oświetlenia. Nad stołem, przy którym spożywa się posiłki, najlepszym rozwiązaniem jest lampa wisząca. Miękkie światło o ciepłej barwie powinno być skierowane w dół. Lampa powinna być zawieszona dość nisko, ale światło nie może razić w oczy. Zamiast jednej lampy można wybrać szereg niedużych, a ich liczba jest zależna od wielkości stołu. Podczas planowania, jak urządzić salon, zastanów się dobrze nad strefą wypoczynku. Jej aranżacja pod względem oświetlenia to mnóstwo możliwości. Miękkie światło jest niezbędne, aby wzrok nie męczył się podczas czytania książki lub oglądania telewizji. Wśród pożądanych rozwiązań są lampy podłogowe i kinkiety z regulowanymi ramionami. Inspirujące propozycje są dostępne na stronie https://grupamo.pl/category/salon/. Oświetlenie musi zapewniać komfort podczas wykonywanych czynności, ale powinno też być ozdobą salonu.
 
Moc kinkietów – jak wykorzystać je w salonie?
 
Zastosowanie odpowiedniego światła jest zależne od wykończenia ścian, ale ściana z cegły lub innego materiału o ciekawej fakturze wręcz wymaga, aby oświetlić ją kinkietami. W aranżacjach ważną rolę mogą też odgrywać tapety do salonu. Przy pomocy światła można pięknie wyeksponować motywy roślinne i zwierzęce lub imitacje malarstwa abstrakcyjnego. Przy pomocy kinkietów światło można nakierować tak, aby podkreślało najciekawsze fragmenty tapety. Innym sposobem na podkreślenie faktury lub wzorów i kolorystki ścian jest zamontowanie w suficie reflektorów.
 
Żyrandole w salonie – jak wykorzystać w aranżacji?
 
Nowoczesne żyrandole do salonu nie przypominają staromodnych pierwowzorów z bogactwem wiszących kryształów. Są eleganckie i efektowne, ale najczęściej wykonywane ze szkła i metalu, a ich formy są zdecydowanie prostsze niż kiedyś. Wpisują się w rozmaite aranżacje salonu i mogą doskonale oświetlać stół w części jadalnianej. Mogą też budować nastrój jako centralne oświetlenie salonu.

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: