Dzisiaj jest: 26.7.2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Nie wiesz, która polisa mieszkaniowa jest najlepsza?

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 513 Autor:
Ilość głosów: 10

Dom to miejsce, do którego z radością wraca się po całym dniu pracy. To tam odpoczywasz, realizujesz swoje pasje i spędzasz czas z najbliższymi. To ważne miejsce, dlatego warto o nie zadbać.

Nie wiesz, która polisa mieszkaniowa jest najlepsza?

 Najlepiej zrobisz to, wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Dobrze dobrana polisa zapewnia ochronę mienia na wypadek różnych zdarzeń losowych. Nie wiesz, którą ofertę wybrać? Podpowiadamy!

 

Polisa mieszkaniowa nie jest obowiązkowa. Jedyny wyjątek to ta, w której na zakup mieszkania czy domu bierzesz kredyt hipoteczny. Kredytodawca na każdego klienta nakłada obowiązek wykupienia ubezpieczenia nieruchomości, ponieważ nie chce stracić pożyczonych pieniędzy w wyniku różnych zdarzeń losowych. To rozsądne rozwiązanie, które w trudnej sytuacji może uchronić Cię przed kłopotami finansowymi. Nie wiesz, którą ofertę ubezpieczyciela wybrać? Dowiedz się więcej.

Co obejmuje polisa mieszkaniowa?

Na rynku jest kilkanaście firm, które oferują ubezpieczenie nieruchomości w podstawowym i rozszerzonym zakresie. W ramach zwykłej polisy możesz objąć ochroną mury oraz elementy stałe, jak np. płytki, okna czy instalacja elektryczna. Natomiast ruchomości domowe, takie jak sprzęt AGD i RTV, meble, ubrania, rower, altanę, oczko wodne, a nawet roślinność ogrodową i psa, możesz ubezpieczyć, wybierając dodatkowe rozszerzenia polisy.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie ustala listę ryzyk, od których chroni ubezpieczoną nieruchomość. Przykładowo w przypadku podstawowej oferty Generali polisa obejmuje zdarzenia losowe takie jak:

●        pożar i wybuch,

●        uderzenie pioruna, statku powietrznego, pojazdu i fali ponaddźwiękowej,

●        dym i sadza,

●        katastrofa budowlana,

●        akty wandalizmu,

●        akcja ratownicza.

Możesz rozszerzyć ochronę swojej nieruchomości o takie wydarzenia jak trzęsienia ziemi, powódź, zalanie, śnieg i lód, deszcz, grad i wiele innych. Aby dokładnie poznać zakres ochrony, należy sprawdzić OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu w wybranych sytuacjach.

 

Na co zwracać uwagę podczas wybierania ubezpieczenia nieruchomości?

Najlepsza polisa nieruchomości to taka, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Podczas wybierania ubezpieczenia zwróć uwagę na:

●        zakres ochrony – jeśli mieszkasz w bloku, zadbaj o ochronę przed zalaniem. W domu z pewnością przyda Ci się polisa obejmująca budynki na terenie posesji,

●        suma ubezpieczenia – od tej kwoty zależy wysokość składki oraz wypłaconego odszkodowania po wystąpieniu szkody. Zadbaj o to, żeby SU była zgodna z wartością ubezpieczanej nieruchomości – to pozwoli uniknąć niedoubezpieczenia oraz za wysokiej składki,

●        limity odpowiedzialności – dotyczą one tego, ile razy można skorzystać z pomocy ubezpieczyciela w ciągu roku oraz ile może wynieść maksymalna wartość odszkodowania. Np. Generali oferuje polisę rzeczy osobistych na wypadek kradzieży, ale tylko na pierwszą szkodę,

●        dodatkowy zakres ochrony – ochrona murów, elementów stałych i ruchomości domowych przed włamaniem z kradzieżą, aktami wandalizmu, klęskami żywiołowymi, przepięciem, a może OC w życiu prywatnym? Sam zdecyduj, czego potrzebujesz!

Wszystkie informacje znajdziesz w OWU – to obowiązkowa lektura każdej osoby, która jest zainteresowana wykupieniem polisy. Najlepsza oferta to taka, która chroni Cię na wypadek zdarzeń, które naprawdę mogą się wydarzyć. Zabezpieczenie przed upadkiem statku powietrznego z pewnością przyda Ci się mniej niż ochrona na wypadek włamania z kradzieżą.

 

Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę polisy?

Szukasz najlepszej polisy? Koniecznie poznaj ceny ubezpieczenia twojego mieszkania w internetowej porównywarce ofert. Na stronie znajduje się specjalnie przygotowany formularz, który należy uzupełnić. Po podaniu danych system wygeneruje listę propozycji ubezpieczeń. Wszystkie opcje zawierają informacje o zakresie ochrony, sumie ubezpieczeń i wysokości składki. Znajdziesz tam także OWU i kartę produktu. Następnie wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię ofertę i sfinalizujesz transakcję. Umowę oraz szczegóły otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu.

Pamiętaj o tym, że najtańsza oferta nie zawsze jest najlepsza. Warto dokładnie poznać wszystkie warunki i wybrać taką polisę, która jest dopasowana do potrzeb, miejsca zamieszkania czy stylu życia.

Źródło: Reklama
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: