Dzisiaj jest: 21.1.2021, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Domy w Siechnicach. Czy stać mnie na nieruchomość? Gdzie znaleźć dom na sprzedaż?

Dodano: miesiąc temu Czytane: 195 Autor:
Ilość głosów: 4

Kończy się rok 2020. Rok szczególny dla całego świata. Pandemia dała się we znaki niemal wszystkim. Choć trzeba przyznać, że nie każdemu w tym samym stopniu. Jak dobrze zamknąć ten rok?

Domy w Siechnicach. Czy stać mnie na nieruchomość? Gdzie znaleźć dom na sprzedaż?

Warto podsumować w swojej głowie coś ważnego. To właśnie teraz przychodzą nam do głowy refleksje, które nadają kierunek działaniom na cały kolejny rok, a niejednokrotnie na całe życie. Poświęć chwilę i zadaj sobie istotne pytania. Być może długo już od nich uciekasz. A odpowiedzi nie będą kosztować Cię ani grosza.

Jak wyglądał ten rok w Twoim domu? Być może czas na zmianę adresu.

Ile razy w tym roku zdarzyło Ci się pomyśleć o tym, że własny dom z ogrodem to całkiem niezły pomysł?

Jak wyglądają Twoje marzenia o atrakcyjnej nieruchomości?

Jak często chwila zadumy nad tym tematem kończyła się machnięciem ręką i powrotem do dotychczasowego trybu życia?

Pod koniec roku 2021 możesz mieć takie same przemyślenia i to samo poczucie niedosytu. Możesz czuć tę samą rezygnację. Chyba, że odważysz się w końcu przyjrzeć tematowi warunków mieszkaniowych z pełną uwagą. Bo to jest fakt - do poszukiwań domu na sprzedaż trzeba podchodzić z głową. Rozbierzmy decyzję o zakupie domu na czynniki pierwsze. Porównajmy zalety i koszty mieszkań w centrum Wrocławia i domów w Siechnicach znajdujących się w bezpośrednim pobliżu miasta.

Dom Siechnice czy mieszkanie Wrocław? Ile czasu będą zajmować dojazdy?

Siechnice to miejscowość znajdująca się na południowy zachód od Wrocławia. Wystarczająco blisko drogi krajowej nr 94, by zapewniać swoim mieszkańcom łatwy i szybki dojazd do centrum aglomeracji. Jednocześnie najbardziej atrakcyjne nieruchomości znajdują się nieco na uboczu, na niezwykle malowniczych, zielonych terenach. Dojazd do centrum Wrocławia zajmuje stąd maksymalnie 30 minut. Nawet w godzinach szczytu.

Miasto zamieszkuje nieco ponad 20 tysięcy osób. Co to oznacza? Bez problemu można tu znaleźć wszystko, co potrzebne do życia. Szkoły, przedszkola, urzędy, sklepy i punkty usługowe. Mieszkańcy Siechnic nie muszą dojeżdżać do Wrocławia, by załatwić swoje codzienne sprawy.

Pozostają ewentualne dojazdy do pracy lub szkół wyższych. W mieście znajduje się stacja kolejowa, z której kursują pociągi ułatwiające dotarcie do stolicy województwa osobom niezmotoryzowanym. Domy w Siechnicach są dzięki temu idealną opcją również dla rodzin z dziećmi. Gdy młodsze pokolenie podrośnie, będzie mogło korzystać z walorów Wrocławia bez przeszkód.

Warto zastanowić się, czy mieszkanie we Wrocławiu ma sens, skoro dojazd z własnego domu otoczonego lasami, polami i jeziorami może zajmować tak mało czasu.

Porównanie cen. Domy na sprzedaż w Siechnicach i mieszkania we Wrocławiu.

Nowo wybudowane domy w Siechnicach o powierzchni 83 m2 można nabyć już za niespełna 450 tysięcy złotych. Za większy metraż trzeba będzie oczywiście zapłacić nieco więcej. Co można mieć w tej cenie we Wrocławiu? Poszukajmy na popularnych portalach z nieruchomościami.

Już po paru chwilach widać, że zbliżoną cenę mają mieszkania o metrażu około 50 m2 lub mniejszym. Nieruchomości o tej powierzchni można znaleźć w większości bliskich centrum dzielnic. Zazwyczaj są to okolice dość zatłoczone i niezbyt atrakcyjne wizualnie. A jak jest w ścisłym Śródmieściu? Powierzchnia mieszkań w tej cenie zazwyczaj nie przekracza 40 m2.

Różnicę w standardzie życia widać więc gołym okiem. Szczególnie, że podane tu ceny wrocławskie dotyczą głównie rynku wtórnego.

W tym momencie możesz zastanawiać się jeszcze nad kosztami ogrzewania. Rachunki każdej rodziny zależą od wielu czynników. Nie warto tu więc podawać konkretnych kwot. Warto jednak mieć na uwadze, że nie musisz decydować się na wolnostojący dom jednorodzinny. Możesz pomyśleć o domu szeregowym, w którym straty ciepła są porównywalne ze stratami w mieszkaniu dwustronnym.

Co jest lepszą inwestycją? Wrocławskie mieszkanie czy dom w Siechnicach w zielonej okolicy?

Skoro cena i dojazd nie są argumentem za pozostaniem we Wrocławiu, może będzie nim myślenie o nieruchomości w kontekście inwestycji? Niestety nie. Zwróć uwagę na to, jakie tendencje panują na współczesnym rynku nieruchomości. Wiele osób tak jak Ty myśli o ucieczce z miasta. Szczególnie w miejsce dobrze z nim skomunikowane.

Pandemia zmieniła w tej kwestii naprawdę sporo. Ludzie zaczynają mieć ochotę na zmiany. A trend ten nie minie wraz z wynalezieniem leku lub szczepionki. Co najlepsze, władze miejskie również doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu. Dlatego zajmują się budowaniem efektywnej infrastruktury drogowej i kolejowej, która jeszcze przyspiesza ten proces.

Trzeba także pamiętać, że najlepszą inwestycją jest zdrowie. To dzięki niemu możesz żyć pełnią życia i zarabiać pieniądze. A przeprowadzka do własnego domu nad jeziorem to największy prezent, jaki możesz sprawić sobie i swojej rodzinie.

Gdzie znaleźć atrakcyjne domy w Siechnicach?

Jedną z najciekawszych propozycji jest obecnie osiedle Scandi City. Położone bezpośrednio przy kąpielisku Błękitna Laguna budzi naturalne skojarzenia z trwającymi cały rok wakacjami. Do każdego z budowanych tu domów przynależy kawałek działki, dzięki czemu właściciele będą mogli cieszyć się własnym ogrodem o powierzchni do 260m2. Deweloper zdecydował się na doskonałe rozplanowanie przestrzeni. Z tego względu zrezygnował z tradycyjnego poddasza ze skosami i zaprojektował domy dwukondygnacyjne.

Przepuszczenie takiej okazji raczej nie wchodzi w rachubę. Dlatego sprawdź ją jak najszybciej. Umów się na spotkanie, wsiądź w samochód lub pociąg i zobacz osiedle Scandi City w rzeczywistości. A gdy już zakochasz się w tym miejscu, sprzedaj lub wynajmij mieszkanie we Wrocławiu i zacznij żyć dokładnie tak, jak chcesz. Bo to jest możliwe.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: