Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Szyby antywłamaniowe - charakterystyka, zastosowanie, rodzaje

Dodano: rok temu Czytane: 523 Autor:
Ilość głosów: 15

Szyby antywłamaniowe często nazywa się ochronnymi. Wszystko to z tego względu, iż mają przeciwstawiać się włamywaczom. Ze swojego zadania wywiązują się doskonale, dlatego ich popularność stale rośnie.

Szyby antywłamaniowe - charakterystyka, zastosowanie, rodzaje
Szyby z tej kategorii charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia. Bardzo trudno jest je zbić czy też wybić. Cechuje je specyficzna konstrukcja, która ma za zadanie uniemożliwić włamywaczom dostanie się do wnętrza domu. 

Szyby antywłamaniowe - podstawowe informacje

Szyby antywłamaniowe wykazują się podobnymi parametrami do szyb umieszczonych w przedniej części samochodu. Warto mieć na uwadze to, że takie produkty nie zabezpieczą całkowicie domu czy też firm przed włamaniami, lecz znacznie ograniczą działania włamywaczy. Dzięki szybom antywłamaniowym dostanie się do budynku zajmuje przestępcom więcej czasu, a domownicy mają czas na reakcję i powiadomienie służb mundurowych, które być może złapią włamywacza na gorącym uczynku. Tego rodzaju szyby powinny być nieodłącznym elementem kompletnego i profesjonalnego systemu antywłamaniowego. Cechuje je uniwersalność.

Zastosowanie szyb antywłamaniowych

Z uwagi na to, że szyby w wersji antywłamaniowej są wzmocnione włóknami poliwęglanowymi, charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Można je napotkać zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, gdzie zainteresowani chcą zwiększyć poziom swojego bezpieczeństwa. Antywłamaniowe szyby sprawdzają się nie tylko w warunkach domowych, ale też w budynkach użyteczności publicznej. Z powodzeniem można je zamontować we własnych firmach i zakładach pracy. Ich montaż nie należy do skomplikowanych czynności, zwłaszcza dla fachowców, którzy zajmują się takimi pracami od lat. Dobrym rozwiązaniem jest jednak połączenie takich szyb z:
  • klamkami antywłamaniowymi,
  • okuciem antywłamaniowym.
Montażem powinni zająć się profesjonaliści, aby przebiegł on bez żadnych komplikacji, niezależnie od tego, gdzie będzie realizowany. Szyby da się osadzać zarówno w oknach aluminiowych, drewnianych, PVC, jak i stalowych.

Szyby antywłamaniowe - rodzaje

Szybę antywłamaniową można podzielić na rozmaite klasy. Najmniej wytrzymałą będzie klasa P1, za to szyby klasy P4 są w stanie przetrzymać uderzenia wykonywane pięciokilogramowym młotem. Zaleca się stosowanie szyb o klasie P3 lub P4, zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach i budynkach firmowych. Ostateczną decyzję można podjąć po konsultacjach z fachowcami, aby mieć pewność, że zainwestowało się w szyby najwyższej klasy. Zakup szyb antywłamaniowych to decyzja, która jest inwestycją we własne bezpieczeństwo.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: