Dzisiaj jest: 21.4.2021, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ile kosztuje budowa basenu?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 306 Autor:
Ilość głosów: 12

Cieszymy się kolejnymi upalnymi latami, i nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie.

Ile kosztuje budowa basenu?
Zatem na wygranej pozycji są posiadacze ogrodów i działek przydomowych, ponieważ mają perspektywę urządzenia sobie własnego kawałka luksusu, jakim jest basen wypoczynkowy. W tej sytuacji nie mogą dziwić coraz częściej powtarzane zapytania o koszt takiej inwestycji.

Najczęściej spotykane rodzaje basenów.

 Rozważania na temat budowy własnego zbiornika rekreacyjnego należy rozpocząć od ogólnego zapoznania się z rodzajami basenów spotykanych w naszych ogrodach. Różnią się one od siebie znacznie pod względem konstrukcyjnym, oraz doborem materiałów, z jakich zostały wykonane, lecz przede wszystkim trwałością.

Rodzaje basenów:

  • Rozporowe;
  • Stelażowe;
  • Poliestrowe;
  • Murowane.

 Z uwagi na interesujący nas aspekt kosztów niezbędnych do budowy basenu, skupimy się na konstrukcji stałej, usytuowanej w gruncie i murowanej, przez co najtrwalszej.

Ile kosztuje budowa basenu?

 Zakłada się, że na ogólny koszt całości, 60% przypada na wykonanie prac budowlanych, natomiast pozostałe 40% to wydatki związane z osprzętem oraz konserwacją.

 Dodatkowo sumarycznie tańsza jest inwestycja służąca wiele lat, aniżeli zbiornik wymagający wymiany już po kilku sezonach. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się baseny murowane z bloczków, jako najwytrzymalsze i najtrwalsze. Na szczególną uwagę zasługują produkty opisane na stronie https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/bloczki-do-budowy-basenow/, mogące służyć za doskonały przykład prawidłowo dobranego materiału.

 Bloczki do budowy basenów HIRSCH Porozell wykonano w technologii spienienia polistyrenu, dzięki czemu mają doskonałe właściwości izolujące oraz spełniają wymogi wytrzymałościowe. Dodatkowo istnieje możliwość wypełnienia ich masą betonową celem wzmocnienia konstrukcji. Brak konieczności stosowania drogich szalunków oraz lekkość bloczków ograniczającą potrzebę zatrudniania większej ilości pracowników znacznie ograniczy ogólne koszty wykonawcze.

 Na cenę budowy istotny wpływ mają oczywiście parametry zbiornika. Można tę kwotę ocenić w granicach od 10 000 zł do nawet 50 000 zł, przy czym należy wziąć pod uwagę przyszły standard wykończeń i dodatkowych instalacji. Część prac aranżacyjnych i wykończeniowych, takich jak drabinki, tarasy, barierki, zadaszenie itd. można przełożyć na okres późniejszy, już w trakcie użytkowania basenu.

Basen trwały czy składany?

 Nie ulega wątpliwości, że inwestycja w trwałe materiały przyniesie oszczędności w postaci rocznego kosztu budowy. Przykładowy obiekt służący 10 lat w przypadku budżetu 20 000 zł, w sezonie będzie kosztował 2000 zł. Żywotność basenu stelażowego w cenie 7998 zł wynosi około trzech lat, zatem trzykrotna wymiana sprzętu w ciągu dziesięciolecia pociągnie za sobą koszt około 24 000 zł plus wysiłek włożony w rozkładanie i składanie zbiornika.

 Z tych powodów optymalną wydaje się wersja murowana, z zastosowaniem najnowszych dostępnych technologii. W przypadku pytań w zakresie technicznym oraz ewentualnej wyceny dobrze będzie skorzystać z formularza kontaktowego udostępnionego na stronie internetowej firmy.

Źródło: Reklmodawca
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: