Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Spójrz na okno pod innym kątem, czyli kilka słów o modnych drzwiach HST i oknach narożnych

Dodano: 3 lata temu Czytane: 21462 Autor:
Ilość głosów: 42

Nowoczesna architektura podbija serca inwestorów. Dlatego coraz częściej zamiast tradycyjnej bryły, wybierają minimalistyczne projekty budynków.

Spójrz na okno pod innym kątem, czyli kilka słów o modnych drzwiach HST i oknach narożnych

Wizualnie wyróżnia je prosta, geometryczna forma zwieńczona płaskim dachem, elewacja wykonana z naturalnych materiałów, imponujących rozmiarów przeszklenia okienne oraz przesuwne drzwi tarasowe niskoprogowe. Te ostatnie subtelnie łączą wnętrze domu z jego otoczeniem, oddając do dyspozycji domowników komfortową i doskonale doświetloną przestrzeń. Z jakich rozwiązań stolarki okiennej skorzystać? Z drzwi HST.

Nowoczesna technologia w służbie komfortu

Realizacja nowoczesnego projektu domu jednorodzinnego nie stanowi dziś takiego wyzwania, jakim była jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy, brak wypracowanych i skutecznych rozwiązań architektonicznych oraz materiałowych sprawiał, że zarówno architekci, jak i inwestorzy musieli chodzić na wiele kompromisów, które zazwyczaj sprowadzały się do wyboru między estetyką a funkcjonalnością różnorodnych rozwiązań. Najlepszym przykładem były ogromne przeszklenia, które – choć piękne wizualnie – nie były w stanie spełnić wymagań związanych z energooszczędnością nowoczesnych budynków i narażały właściciela domu na ogromne koszty związane z jego utrzymaniem. Dziś inwestorzy nie mają już takich dylematów – szybki rozwój technologii sprawia, że wielkoformatowe okna w pełni odpowiadają nie tylko najsurowszym normom budowlanym, ale i oczekiwaniom inwestorów dotyczącym ich ogromnych rozmiarów, funkcjonalności oraz wygody. Warto wymienić choćby drzwi tarasowe niskoprogowe, które znacząco zwiększyły komfort komunikacji pomiędzy wnętrzem domu a tarasem, oraz drzwi z ruchomym słupkiem, pozwalające projektantom na dowolne kształtowanie przydomowej przestrzeni.

Drzwi HST – design w parze z komfortem

Jedną z największym zalet stolarki okiennej nowoczesnej generacji są jej rozmiary. Ogromne szklane tafle o powierzchni kilku, a nawet kilkunastu metrów kwadratowych – niegdyś marzenie architektów – dziś są w zasięgu ręki niemal każdego inwestora. Producenci z roku na rok przekraczają kolejne bariery oferując coraz bardziej funkcjonalne rozwiązania. Najpierw były to na stałe montowane wielkoformatowe okna, a teraz – ogromne przesuwne drzwi tarasowe niskoprogowe, które stały się już niemal standardem nowoczesnego budownictwa. I nie ma się co dziwić! Dzięki nim wnętrze domu płynnie przechodzi w taras, tworząc przyjazną wszystkim domownikom przestrzeń wypoczynkową, nieograniczoną wysokimi progami.

Dostępne na rynku rozwiązania przyzwyczaiły nas do ciągu drzwi, które wkomponowane zostały w jedną, zwykle południową ścianę. Ale projektanci firmy OknoPlus poszli o krok dalej, wprowadzając na rynek drzwi tarasowe niskoprogowe HST z ruchomym słupkiem, łączone pod kątem 90°. To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia otwarcie całego narożnika domu (pociągając drzwi, przesuwamy wraz z nimi słupek łączący skrzydła) nadaje bryle wyjątkowej lekkości i niepowtarzalnego charakteru. Jest odpowiedzią na ciągle rosnące wymagania inwestorów dotyczące zarówno doświetlenia budynku, bliskości natury, jak i energooszczędności. Wykorzystany pakiet trzyszybowy zapewnia konstrukcji niski współczynnik przenikania ciepła, czyniąc drzwi z ruchomym słupkiem doskonałym rozwiązaniem do domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Okno narożne klejone – dwie ściany, jedno okno

Wymagania inwestorów dotyczące dużych przeszkleń okiennych stale rosną. I nie chodzi tu już o same wymiary, ale o brak jakichkolwiek widocznych elementów konstrukcyjnych stolarki. Im większa płaszczyzna, niepoprzecinana szprosami czy słupkami konstrukcyjnymi, tym doskonalszy efekt wizualny. Ogromne panoramiczne okna zajmujące jedną ścianę budynku są już powszechnie dostępne. A co z oknami narożnymi? Te, choć budzą coraz większe zainteresowanie inwestorów, pozostawiają ich wciąż w lekkim niedosycie. Oferta rynkowa nie jest bogata, dlatego na uwagę zasługuje okno narożne klejone firmy OknoPlus pozbawione tradycyjnego szerokiego łącznika kątowego, który zastąpiono wąskim, estetycznym narożnikiem lakierowanym o wymiarach 40x60x1mm. Takie rozwiązanie zapewnia większą powierzchnię przezierną okna, a architektom pozwala tworzyć niepowtarzalne projekty.

Więcej światła wpadającego do wnętrza, lekka i nowoczesna konstrukcja oraz najwyższe parametry techniczne, wynikające ze sposobu łączenia pakietów szybowych, to atuty, które przekonują estetów i osoby poszukujące najwyższej jakości.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: