Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nowoczesne płytki do kuchni: spieki kwarcowe jako nowa definicja luksusu w aranżacji

Dodano: rok temu Czytane: 637 Autor:
Ilość głosów: 16

Nowoczesny, luksusowy wygląd pomieszczeń to kwestia, na której zależy praktycznie każdemu właścicielowi domu bądź mieszkania.

Nowoczesne płytki do kuchni: spieki kwarcowe jako nowa definicja luksusu w aranżacji
Jednym z nowszych rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest spiek kwarcowy. Czy warto wykończyć nim wnętrze?

Spiek kwarcowy – co to jest?

Podczas remontu czy budowy nowego domu lub mieszkania często celujemy właśnie w luksusowe, estetyczne wykończenie. Taki efekt możemy osiągnąć poprzez skorzystanie z różnorodnych rozwiązań obecnych w najmodniejszych projektach. Jednym z najciekawszych materiałów, który ostatnio znacznie zyskał na popularności, jest spiek kwarcowy. Co to takiego? Jest to właściwie połączenie różnych naturalnych materiałów, takich jak kwarc, granit, glinki czy pigmenty ceramiczne. Jego wygląd przypomina prawdziwy kamień naturalny, jednak dzięki specyficznej budowie spiek kwarcowy doskonale nadaje się do wykorzystania przy wykończeniach. Spieki kwarcowe możemy znaleźć wśród ofert wielu producentów – na przykład poprzez stronę Klink.pl.

modna-sciana-ze-spiekow.jpg

Wykończenie kuchni – spieki kwarcowe

Spiek kwarcowy to jeden z najpopularniejszych materiałów w nowoczesnych aranżacjach. Szczególnie często znajduje on zastosowanie w kuchni. Znakomicie sprawdzi się jako powierzchnia blatu, a także innych mebli; możemy użyć go w roli materiału pokrywającego ściany, a nawet podłogi.

W zależności od przeznaczenia należy dostosować jego grubość – w tej kwestii warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Płyty wykonane ze spieku kwarcowego charakteryzują się nie tylko świetnym wyglądem, ale także znaczną trwałością. Są bardzo twarde, a przez to odporne na różnego rodzaju uderzenia, ścieranie się oraz rysowanie. 

Spiek kwarcowy w kuchni – luksus w aranżacji wnętrz

Podczas przygotowywania wystroju wnętrza warto zwrócić uwagę, by jego poszczególne elementy pasowały do siebie, tworząc spójną, estetyczną całość. W wielu sytuacjach doskonale sprawdzą się spieki kwarcowe zamiast kamienia – poznaj hit ostatnich sezonów. Wyglądem przypominają one kamień naturalny, a ich połączenie z innymi materiałami, szczególnie z drewnem, może wyglądać naprawdę świetnie. Spiek kwarcowy pozwala nam nadać pomieszczeniom minimalistyczny i estetyczny wygląd – odpowiednio użyty sprawdzi się w każdym stylu wnętrza.

wyokiej-klasy-spieki-kwarcowe.jpg

Nie tylko luksusowy wygląd, ale też praktyczność

Spiek kwarcowy jest materiałem wysoce odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki tej właściwości możemy przygotowywać na jego powierzchni liczne posiłki. Nie jest mu straszne krojenie produktów nożem czy gorące naczynia. Co więcej, jest to materiał łatwy w czyszczeniu – spiek kwarcowy z łatwością poradzi sobie zarówno z wilgocią, jak i z działaniem chemicznych środków czyszczących.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: