Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Jakie meble dla młodzieży wybrać?

Dodano: miesiąc temu Czytane: 196
Ilość głosów: 1

Jednego dnia kupujesz meble dla dzieci, które codziennie odprowadzasz do pobliskiej szkoły, a już niedługo będziesz szukać mebli dla młodzieży, a Twoje dziecko kończy właśnie szkołę średnią.

Jakie meble dla młodzieży wybrać?

Jak wybrać meble, które zostaną z nim na lata? Czy wziąć pod uwagę gust dziecka, wiedząc, że ten zmienia się bardzo szybko, w tak młodym wieku? Czy może zaufać swojej intuicji i wybrać coś, co nam się podoba?

1. Meble dla młodzieży - zachowaj kompromis

2. Meble dla dzieci - wybierz trwałość

Meble dla młodzieży - zachowaj kompromis

Gdy mówimy o młodzieży, która ma już swoje (w miarę) wyrobione gusta, warto zainteresować się, jakimi przedmiotami się otaczają. Nie każdy nastolatek jest molem książkowym czy audiofilem, niektórzy przedkładają gry komputerowe ponad wszystko, inni wybiorą sport. Warto się tym zainteresować, ponieważ o ile meble nie będą dla nich najważniejszym elementem wystroju i pozwolą Ci wybrać coś, co Twoim zdaniem będzie pasowało, o tyle musi to także spełniać ich wymagania pod względem użyteczności. Jeśli Twoje dziecko ma dużo niewielkich przedmiotów, lub zbiera pamiątki o różnej wielkości, najlepiej przejrzeć wraz z nim meblościanki młodzieżowe - dzięki możliwości dostosowania do pokoju, z łatwością wybierzecie taką, która spełni jego wymagania.

Najgorszym, co możemy zrobić nastolatkowi, to nie liczyć się z jego zdaniem. Okres dojrzewania bywa ciężki, a wraz z nim - rozmowa z dzieckiem. Pamiętajmy jednak, że to on będzie spędzał w nim czas, a przede wszystkim - będzie zapraszał tam znajomych. Jeśli wybierzemy meble, które mu się nie spodobają, a co gorsze - będzie się ich wstydzić - możemy zrobić mu krzywdę, pozbawiając komfortu spójności przestrzeni osobistej i intymnej. Pamiętajmy o tym, wybierając meble do jego pokoju.

Meble dla dzieci - wybierz trwałość

Trudniej jest z mniejszymi dziećmi - bywają uparciuchami, które są w stu procentach pewne, że kolor niebieski będzie idealnie pasował do zielonych zasłon w superbohaterów, które wybrały tydzień temu. Ciężko jest im się sprzeciwiać, jednak spróbuj rozsądnych argumentów - przekonaj ich, co będzie lepiej pasowało do wystroju. Jeśli zależy im na kształcie bądź konkretnym wzorze - znajdźcie podobny, na przykład w innym kolorze, odpowiadający reszcie elementów w ich pokoju. Z pewnością nie chcesz wywoływać z nimi kłótni - ich gusta zmienią się za tydzień, o meblu zapomną już za dwa, a jeśli je rozzłościsz - gniewać się będą przez kilka kolejnych dni. Dlatego właśnie warto rozmawiać i uczyć dzieci właściwego podejścia do wystroju wnętrza - tworząc kompromis i tłumacząc im, dlaczego powinno być tak, a nie inaczej. Dzieci są dużo rozsądniejsze niż nam się wydaje i bardzo szybko przyswajają logiczne argumenty, jeśli tylko da się im na to szansę.

Podstawowym aspektem mebli, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mają wytrzymać okres dorastania naszych pociech, to ich wytrzymałość - wybierajmy tylko te meble, które stworzone są z wyjątkowo solidnych materiałów. Dzieci uwielbiają testować swoje meble i wszystkie otaczające je przedmioty, dlatego w niedługim czasie może się okazać, że upiększą nową meblościankę czy komodę markerem lub cienkopisami. Warto o tym pomyśleć przed zakupem i zapytać sprzedawcy, na jakie materiały odporny jest mebel i jakich środków możesz użyć podczas czyszczenia, aby nie naruszyć ich warstwy ochronnej.

Dzieci też bardzo szybko się nudzą, dlatego jeśli kupujesz nowe meble - zastanów się, czy będą mogły zostać ponownie wykorzystane w innym celu, na przykład, stojąc w garażu.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: