Dzisiaj jest: 27.7.2021, imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Co musisz wiedzieć o trampolinach ogrodowych?

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 763
Ilość głosów: 7

Skakanie na trampolinie ogrodowej to czysta przyjemność, a godzina takiej aktywności pozwala na spalenie nawet tysiąca kalorii. Sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Co musisz wiedzieć o trampolinach ogrodowych?
Co musisz wiedzieć o trampolinach ogrodowych?

Jaka jest najlepsza trampolina ogrodowa? Przede wszystkim solidnie zbudowana!
Co rozwija skakanie na trampolinie ogrodowej?

Poza spalaniem kalorii, skacząc na trampolinie ogrodowej, wzmocnisz i ujędrnisz pośladki, wyrzeźbisz nogi i wzmocnisz mięśnie brzucha. Zwiększysz również wydolność organizmu i poprawisz własną koordynację. Z tego ostatniego powodu sprawdzają się one doskonale, ponieważ maluchy często czerpią z tej czynności olbrzymią frajdę, nawet nie mając świadomości, że wykonują bardzo angażujące dla wszystkich mięśni ćwiczenia. Trampoliny ogrodowe dla dzieci znajdziesz w sklepie Dollo: https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html.
Duża trampolina ogrodowa z drabinką

Trampolina ogrodowa 312 cm 10 ft z siatką DOLLO SPORT + drabinka

Jaka jest najlepsza trampolina ogrodowa?
Dobre trampoliny ogrodowe charakteryzuje mocna konstrukcja. Wybieraj więc takie ze stabilnym stelażem. To podstawa: jeśli tutaj pójdzie coś nie tak i np. w trakcie ćwiczeń trampolina ulegnie zniszczeniu, może dojść do naprawdę niebezpiecznego wypadku. Zwróć też uwagę na jakość sprężyn oraz na to, czy posiadają osłony. Możesz dokupić też specjalny kołnierz, który dodatkowo zabezpieczy ten element. Zastanów się też nad tym, jaka siatka będzie ci potrzebna. Zewnętrzna nie ogranicza ruchów, ale wewnętrzna zapewnia większe bezpieczeństwo.
Ile miejsca zajmują trampoliny ogrodowe z siatką?
Na rynku jest dostępne wiele wielkości trampolin ogrodowych. Większość z nich ma okrągły kształt. Jeśli szukamy czegoś dla dzieci, być może wystarczą nam te najmniejsze, np. o średnicy około 2,5 metra. Taka trampolina nie zajmie zbyt wiele miejsca. Jeśli jednak zależy nam na ćwiczeniach w grupie, możemy wybrać większe trampoliny, które mogą być nawet dwa razy takie. Musimy jednak uważać, bo takie trampoliny ogrodowe dla dzieci zachęcają, by bawić się na nich w dużych grupach, a ponad 70% wypadków z ich udziałem ma miejsce, gdy na trampolinie skacze więcej niż dwie osoby.
Jakie ćwiczenia można wykonać na trampolinie ogrodowej?
Ćwiczenia na trampolinie ogrodowej z siatką będą czystą przyjemnością i możesz je wykonywać razem z własnym dzieckiem. Możesz skakać w jednym miejscu. Zrób przy tym rozkrok oraz wyciągnij ręce przed siebie. Dzięki temu popracujesz nad równowagą. Spróbuj też robić pajacyki: będą bardziej wymagające niż te wykonywane na płaskiej podłodze. Nie ważne jednak, co ćwiczysz, pamiętaj, aby odpowiednio nawadniać organizm i robić przerwy, gdy czujesz, że Twoje ciało tego potrzebuje.
 
Pamiętaj o maksymalnym obciążeniu trampoliny
Dobre trampoliny ogrodowe mają często dość duże maksymalne obciążenie. Nim jednak zaczniesz korzystać ze swojej, nie zapomnij go sprawdzić. Przekroczenie go może wiązać się z zepsuciem sprzętu oraz niebezpiecznymi wypadkami. Większe trampoliny ogrodowe są zwykle mocniejsze i utrzymają więcej osób, ale wiele zależy od producenta oraz jakości materiałów, które zostały wykorzystane przy produkcji.
Kiedy unikać skakania na trampolinie?
Ćwiczenia na trampolinie ogrodowej to dobra zabawa, ale niestety nie dla wszystkich. Nie powinny z niej korzystać osoby mające choroby układu krążenia czy nadciśnienie. Kontuzje stawów, np. kolanowych lub skokowych też mogą wykluczać te sporty. Trampoliny ogrodowe nie są też bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz dla tych pań, które chcą wrócić do formy po porodzie. Jeśli jednak nie mamy większych problemów zdrowotnych, możemy bez problemu spróbować swoich sił w wykonywaniu tego typu ćwiczeń. 
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: