Dzisiaj jest: 27.7.2021, imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Baseny z bloczków styropianów – szybka i tania metoda budowy basenów

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 690
Ilość głosów: 16

Budowa basenu z bloczków styropianowych to doskonały sposób na to, by tanim kosztem i przy niewielu formalnościach zaopatrzyć się w wymarzone miejsce do kąpieli i relaksu w swoim ogrodzie.

Baseny z bloczków styropianów – szybka i tania metoda budowy basenów
Ta metoda szturmem zdobywa serca Polaków i niewykluczone, że już wkrótce stanie się najpopularniejszą metodą budowania basenów w naszym kraju.
  1. Basen z gotowych bloczków - czy to możliwe? 
  2. Jak przebiega budowa basenu z bloczków styropianowych?
  3. Bloczki styropianowe do budowy basenów – czy to na pewno dobry materiał?
  4. Gdzie najlepiej kupić materiały na "basen styropianowy"?

Basen z gotowych bloczków - czy to możliwe?

Budowa basenów metodą bloczków styropianowych polega na wykorzystaniu gotowych komponentów wykonanych z lekkiego, lecz wytrzymałego materiału. Z ich pomocą zbudujemy basen o dowolnym niemal kształcie, w dodatku bez potrzeby kosztownego szalowania, tynkowania czy ocieplania. W razie potrzeby szybko i bez problemów przytniemy bloczek do potrzebnych rozmiarów, za pomocą na przykład piły lub noża. Dodatkowo z bloczków możemy ustawić schody do basenu, półki czy np. wydzieloną przestrzeń do masażu. Dużą zaletą budowy basenu tą metodą jest fakt, że w przypadku konstrukcji o powierzchni mniejszej niż 50 metrów kwadratowych nie musimy wykonywać żadnych formalności w urzędach. Jest to więc najszybszy i najmniej problemowy sposób budowy basenu, jaki obecnie jest dostępny.

Jak przebiega budowa basenu z bloczków styropianowych?

Budowa basenu z bloczków zaczyna się od wykopania dziury i wyrównania terenu oraz wylania zbrojonego betonu na dno, aby nadać przyszłej konstrukcji dużej odporności na nacisk wody. Basen może mieć dowolny, wymarzony kształt: zwykłego prostokąta, owalnej „oazy”, litery „L” czy serca. Po zrobieniu fundamentu następuje układanie bloczków styropianowych, które następnie są zbrojone i wzmacniane. Gdy nasz basen ma już stabilne „ściany”, można przystąpić do zalewania ich betonem, który zajmuje miejsce w przestrzeni między styropianowymi ściankami. Ostatni etap budowy basenu wygląda już podobnie, jak w przypadku konstrukcji zbudowanych klasycznymi metodami – izolowanie ścian niecki basenowej, wykonanie instalacji wodnych, wzmacnianie ścian i płyty dennej niecki basenu, wreszcie – wykładanie ścian folia basenową w wybranych kolorze i wzorze.

Bloczki styropianowe do budowy basenów – czy to na pewno dobry materiał?

Styropian może nie wydawać się najlepszym surowcem do budowy basenu, lecz nic bardziej mylnego – to doskonały, w pełni wodoodporny materiał, który nie pęcznieje, nie rozpuszcza się ani nie wchłania soli pod wpływem wody. Jest też odporny na działanie zewnętrznych czynników. Dodatkowo uniemożliwia on rozwój bakterii czy grzybów, ponieważ styropian jest na te czynniki biologicznie odporny. Dzięki wykorzystaniu bloczków styropianowych otrzymamy basen, który będzie podwójnie termoizolowany, ponieważ chroniony będzie przez dwie warstwy tego materiału – wewnętrzną i zewnętrzną. Całkowitą stabilność zapewniają mu dodatkowe zbrojenia i szczelne wypełnienie betonem.

Gdzie najlepiej kupić materiały na "basen styropianowy"?

"Basen styropianowy", jak niektórzy go nazywają, najlepiej jest stworzyć we współpracy z dobrą ekipą budowlaną i sprawdzonym producentem. Materiały najwyższej klasy jakościowej dostarcza firma Hirsch Porozell, jeden z liderów rynków międzynarodowych w zakresie stosowania EPS (styropianu) przy zastosowaniach przemysłowych, budowlanych czy logistycznych. Hirsch Porozell ze styropianu produkuje, oprócz bloczków do basenów, także m.in. materiały przeznaczone do pakowania czy izolacji. 
https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/bloczki-do-budowy-basenow/
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: