Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Kompleksowe odwadnianie wykopów na terenie całej Polski

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 553
Ilość głosów: 11

Podczas inwestycji budowlanej często zachodzi konieczność tymczasowego lub stałego odwodnienia gruntu. Powodów może być kilka.

Kompleksowe odwadnianie wykopów na terenie całej Polski
śród nich znajdują się: odwodnienie liniowe - związane z układaniem instalacji sanitarnych, deszczowych, elektrycznych, gazociągów, szerokoprzestrzenne – służące posadowieniu obiektów z częścią podziemną oraz punktowe, które związane jest między innymi z tworzeniem fundamentów pod wiatraki lub słupy energetyczne. Warto wiedzieć, że na rynku funkcjonuje firma, która specjalizuje się w odwadnianiu oraz wynajmie i serwisowaniu urządzeń służących do tego celu.

Wynajem urządzeń do odwadniania gruntu

Hamer to firma specjalizująca się w odwadnianiu wykopów budowlanych. Jednym z obszarów jej działalności jest wynajem urządzeń dedykowanych do odwadniania gruntów. W katalogu produktów znajdują się wysokiej klasy sprzęty, takie jak:

  • pompy do igłofiltrów,
  • pompy zatapialne,
  • motopompy,
  • akcesoria, w tym: ładowarki teleskopowe.

Jeśli chodzi o pompy do igłofiltrów, to na wyposażeniu firmy znajdują się:

  • pompy tłokowe, w tym: Pompa BBA PT 90, Pompa GEHO ZD900, Pompa BBA PT 130D, Pompa BBA PT 130E, BBA PT150 D185,
  • pompy próżniowe, takie jak: Pompa HÜDIG HC 488/25, Pompa HÜDIG HC 488/25 Whisper,
  • pompy wirnikowe do igłofiltrów, wody brudnej i ścieków, m.in.: Pompa HÜDIG HC 522/07, Pompa BBA BA 100, Pompa BBA BA 150.

Urządzenia te różnią się między sobą wydajnością, wagą, mocą silnika, maksymalną mocą podnoszenia oraz gabarytami. Załoga firmy Hamer służy profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru rodzaju pompy do danego zadania budowlanego. Dzięki wyborze właściwej maszyny, odwadnianie gruntu odbędzie się sprawnie i skutecznie.

Równie cennymi maszynami są pompy zatapialne. Pozwalają one na szybkie przepompowanie i wypompowanie wody. W asortymencie firmy Hamer znajdują się zarówno pompy zatapialne drenażowe, które są idealne do usuwania resztek wody (np. TSURUMI seria LSC, TSURUMI seria LB, TSURUMI seria KTV), jak i pompy wysokociśnieniowe, czyli urządzenia odporne na duże głębokości zanurzenia (np. TSURUMI seria LH-W). Do szybkiego odwodnienia, szczególnie w nagłych awariach lub po intensywnych opadach deszczu, dedykowane są natomiast motopompy (np. KOSHIN KTH 80x).

Profesjonalne usługi odwadniania gruntu

Firma Hamer oferuje nie tylko wynajem sprzętu, ale również kompleksowe usługi odwadniające. Zatrudnieni w niej fachowcy są nieocenioną pomocą w przypadku okresowego odwadniania, gdy należy obniżyć poziom wody do wykonania niezbędnych prac konstrukcyjnych i inżynieryjnych, wymagających wykopów sięgających poniżej naturalnego poziomu wód gruntowych.

Tego typu usługi wykonywane są także przy odwadnianiu geotechnicznym. Służy ono obniżeniu poziomu wody w celu zwiększenia stabilności gruntu i redukcji osunięć. W ofercie firmy Hamer jest również projektowanie odwodnień oraz montaż instalacji igłofiltrowej.

Serwisowanie urządzeń odwadniających grunty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, załoga firmy Hamer świadczy też usługi serwisu urządzeń odwadniających. Współpraca obejmuje szybki i fachowy serwis sprzętu na budowie lub jego wymianę w każdym momencie. Wszystko po to, aby prace budowlane mogły przebiegać bez zakłóceń.

Szczegółowe informacje w zakresie działalności firmy, systemu działania igłofiltrów oraz innych urządzeń odwadniających, dostępne są na stronie internetowej firmy Hamer.pl.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: