Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Instalacje fotowoltaiczne - jak wybrać firmę?

Dodano: miesiąc temu Czytane: 89
Ilość głosów: 2

Fotowoltaika ma wiele zalet, spośród których najważniejszy jest argument ekonomiczny. Inwestycja długofalowa więc każdy szczegół jest ważny, czytaj dalej.

Instalacje fotowoltaiczne - jak wybrać firmę?

Raz zainwestowane w instalację paneli słonecznych środki pozwalają przez wiele lat korzystać z niemal darmowego prądu. Mimo że montaż nie wiąże się ze szczególnie zaawansowanymi technologiami, aby zapewnić maksymalną wydajność całego systemu, należy skorzystać z usług doświadczonej w tej dziedzinie firmy monterskiej. Najlepiej, gdy będzie to firma zajmująca się instalacjami od dłuższego czasu. Tylko wtedy możliwe jest uzyskanie optymalnej mocy instalacji fotowoltaicznej, a w razie potrzeby również skorzystanie z usług wysokiej klasy serwis gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

1. Firma zajmująca się instalacjami - zakres usług

2. Instalacje fotowoltaiczne a dobry monter - przykłady

3. Fotowoltaika - często popełniane błędy

Często, na etapie, gdy jeszcze wybierane są instalacje fotowoltaiczne, okazuje się, że sprzedawca systemu oferuje również jego montaż. Listę różnych firm, wraz z zakresem ich działań, można sprawdzić korzystając choćby z zestawienia stworzonego przez MK Fotowoltaika.

Firma zajmująca się instalacjami - zakres usług

Decydując się na instalacje fotowoltaiczne, warto sprawdzić, czy firma zajmująca się instalacjami będzie wspierać swojego klienta na wszystkich etapach: od działań przygotowawczych po montaż i uruchomienie. W pierwszej fazie eksperci pomagają w ustaleniu zapotrzebowania energetycznego i dopasowują poszczególne elementy (między innymi ilość i moc paneli) do realnych potrzeb. Kolejnym, równie istotnym etapem jest stworzenie projektu - podstawy późniejszych działań. Stanowi on również niezbędny załącznik podczas starania się o zgodę na budowę czy składania wniosku o dofinansowanie. Dopiero później można przejść do montażu poszczególnych elementów. Firma zajmująca się instalacjami powinna także sprawować nadzór przy przyłączeniu do sieci i uruchamianiu.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru upewnij się, że projektant posiada stosowne uprawnienia w branży elektrycznej i konstrukcyjnej. Musi on również znać specyfikę poszczególnych elementów instalacji nie tylko w zakresie parametrów technicznych, ale także z uwzględnieniem działki, na której instalowana ma być fotowoltaika.

Instalacje fotowoltaiczne a dobry monter - przykłady

Godna zaufania firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi powinna wyróżniać się pewnymi cechami. Ważne są przede wszystkim certyfikaty potwierdzające kwalifikacje instalatorów oraz odpowiednie przeszkolenie każdego pracownika. Sprawdź doświadczenie ekipy, szukając referencji i opinii o przedsiębiorstwie. Warto weryfikować także znajdujące się w internecie, na przykład na stronie MK Fotowoltaika, zestawienia wykonawców. Spore znaczenie ma innowacyjność i wykorzystywanie w pracy urządzeń od najlepszych producentów - daje to podwójną gwarancję jakości. Akceptując elementy instalacji, sprawdź atesty i znaki jakościowe wszystkich części.

Monter powinien oferować również gwarancję na swoje usługi oraz świadczyć serwis, jeśli dojdzie do awarii. Informacje na temat czasu nadzoru znajdują się zwykle w umowie. Tam także uwzględnia się zapis, w jakim czasie od momentu zgłoszenia usterka zostanie usunięta. Czasami liczyć można również na naprawy pogwarancyjne, jeśli firma jest autoryzowanym przedstawicielem.

Fotowoltaika - często popełniane błędy

Jakie błędy można popełnić przy wyborze firmy? Źródłem większości z nich jest niesprawdzenie firmy, która później nie uwzględnia specyfiki dachu, na przykład przeszkód, które się na nim znajdują, oszczędza na częściach albo działa niezgodnie z instrukcją producenta. Właśnie dlatego jej sprawdzenie jest takie istotne.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: