Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

System alarmowy domu – czym kierować się podczas wyboru?

Dodano: miesiąc temu Czytane: 139
Ilość głosów: 3

System alarmowy jest rozwiązaniem, nad którym zastanawia się wielu ludzi planujących zakup domu, a także duża część osób, które nie czują się w nim pełni bezpieczne lub wyjeżdżają na dłuższy czas.

System alarmowy domu – czym kierować się podczas wyboru?

Perspektywa komunikatu o każdym wtargnięciu nieoczekiwanego gościa, większości z nich gwarantuje poczucie spokoju. Zapewnia też świadomość, że nieustannie ktoś czuwa nad domem.

Jak działają systemy alarmowe?

Istotą działania systemów alarmowych jest poinformowanie właściciela domu o sytuacji zagrożenia. Systemy przesyłają odpowiednie informacje przez wbudowane w nie urządzenia (np. czujki ruchu) do centrali alarmowej.

Sygnały wysyłane i odbierane przez systemy alarmowe można podzielić na kilka głównych rodzajów, z których każdy ma inne działanie. Najważniejsze z nich to:

  •  sygnały sterujące – wysłane do centrali alarmowej sprawiają, że będzie ona w stanie uzbroić lub rozbroić system alarmowy, włączyć lub wyłączyć monitoring domu oraz uruchomić alarm,
  • sygnał wykrywający zagrożenie – centrala alarmowa podejmie działania, które są odpowiednie dla danego czujnika,
  •  sygnał reagowania na bodźce z otoczenia – centrala alarmowa przetwarza informacje odbierane z czujników oraz podejmuje odpowiednie działania dla aktualnie ustawionego trybu pracy.

W czasie, gdy w domu przebywają domownicy, alarm można wyłączyć z czuwania. Nie oznacza to jednak, że nawet w takiej sytuacji alarm nie będzie potrafił odnotować próby włamania. Duża część modeli systemów alarmowych jest w stanie wykryć m.in. próby celowego uszkodzenia sprzętu.

Jak wybrać odpowiedni system alarmowy domu?
 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele systemów alarmowych, znacznie różniących się od siebie po wieloma aspektami. Wszystkie mają wspólny cel – ochronę domu przed intruzami.

Wybór odpowiedniego systemu powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych preferencji i oczekiwań względem niego. Najbardziej podstawowe systemy składają się z zaledwie kilku elementów. Ich głównym zadaniem jest uruchomienie sygnalizatora optycznego lub akustycznego w sytuacji, gdy do domu wtargnie nieproszony gość.

Bardziej zaawansowane systemy alarmowe wyposażone są w czujniki ruchu, działające na podczerwień, ultradźwięki lub wibracje. Uruchamiają określone ostrzeżenie od razu po wykryciu sytuacji zagrożenia.

Na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę, przy wyborze systemu alarmowego?

Decydując się na system alarmowy w domu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. To głównie od nich może zależeć funkcjonalność i skuteczność alarmu.
 

Najważniejszym elementem systemu jest centrala alarmowa. Należy zwrócić na nią szczególną uwagę i dopasować do swoich oczekiwań. To od niej zależy, czy system jest łatwy w obsłudze oraz czy odpowiada naszym potrzebom.

Komunikacja i powiadamianie o zagrożeniu jest również bardzo ważnym czynnikiem. Podstawowy system komunikacji systemu może być rozbudowany o dodatkowe atuty, takie jak kamery umożliwiające monitoring.

Sposób sterowania urządzeniem powinien być dobrany odpowiednio do własnych preferencji. Systemy alarmowe, które obecnie są dostępne na rynku, umożliwiają sterowanie zdalne, dzięki pilotom lub urządzeniom mobilnym.

Wysokiej jakości systemy monitoringu CCTV znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl który jest oficjalnym dystrybutorem marki Hikvision  - https://www.montersi.pl/producenci/hikvision

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: