Dzisiaj jest: 22.5.2022, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Osuszanie budynków - pozbądź się problemu na 20 lat!

Dodano: rok temu Czytane: 520
Ilość głosów: 5

Osuszanie murów to zadanie, które najlepiej zlecić profesjonalistom. Dlaczego „domowe” metody są nieskuteczne i skąd się bierze wilgoć w ścianach?

Osuszanie budynków - pozbądź się problemu na 20 lat!
Współczesne materiały budowlane i technologia wznoszenia budynków, uwzględniają degradujące działanie wody. Nieruchomości wznoszone w pobliżu zbiorników wodnych lub na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych, są najczęściej dodatkowo izolowane. Starsze konstrukcje, w tym zabytkowe, zbudowano z użyciem dostępnych w danym momencie materiałów. W większości są one podatne na działanie wody, a specjaliści z branży budowlanej potwierdzają, że często chłoną wilgoć jak gąbka. Jak zadbać o skuteczne osuszanie murów? Dodatkowe informacje znajdziesz na https://www.aquapol.pl/.
 
Skuteczne osuszanie ścian
Wilgoć w murach często prowadzi do pojawienia się niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Kiedy pojawią się pierwsze wykwity grzyba np. w piwnicy lub niższych kondygnacjach budynku, musisz zacząć działać. W tym celu warto sięgnąć po metodę AQUAPOL®. Zwykle woda kieruje się od fundamentów do góry. Wspomniana metoda pozwala ten proces odwrócić. W fachowej terminologii mówi się o podciąganiu kapilarnym, co należy rozumieć, jako wchłanianie wilgoci przez mury. Co zyskujesz?
 
Przede wszystkim mury zaczynają wysychać i wracają do swojego naturalnego poziomu wilgoci. Możesz zrobić remont i dodatkowo zabezpieczyć ściany. Jednocześnie pozbędziesz się problemu pleśni. Niesprzyjające środowisko (brak wilgoci) dla rozwoju grzyba ułatwia jego eliminację. Co więcej, nie potrzebujesz żadnego źródła zasilania do napędzania urządzeń, a to pozwala zaoszczędzić pieniądze. Dla porównania, stosując osuszacze powietrza lub nagrzewnice Twoje rachunki za prąd znacznie wzrosną. Warto podkreślić, że opisywany sposób jest bezinwazyjny. Oznacza to, że nie musisz naruszać struktury ścian. W nieruchomościach objętych opieką kuratora zabytków, ingerencja w mury jest zwykle zabroniona. Metoda Aquapol to 20 lat spokoju, bez problemu wilgoci.
 
Osuszanie budynków - kiedy pojawia się problem?
W większości przypadków wilgoć pojawia się w starszych budynkach. Za wszystko odpowiada technologia i wykorzystane do budowy materiały. Obecnie dostępny jest beton wodoodporny, który dobrze izoluje fundamenty. Niestety, 30, 50 lub 100 lat temu nie było takich rozwiązań i mało kto zwracał uwagę na dodatkowe zabezpieczenie elementów konstrukcji znajdujących się w ziemi. Brak zabezpieczenia przed wodą opadową (deszcz), sąsiedztwo zbiorników wodnych i wysoki poziom wód gruntowych to główne przyczyny pojawiania się w budynkach wilgoci. Jej droga zaczyna się zwykle od fundamentów i powoli, ale sukcesywnie przechodzi na wyższe kondygnacje. W efekcie dochodzi do pojawienia się pleśni, którą ciężko usunąć, zwłaszcza gdy ma dobre środowisko do wzrostu. W związku z tym metody doraźne, jak środki chemiczne czy ogrzewanie i osuszanie pomieszczenia przynoszą poprawę, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Gdy borykasz się z podobnym problemem, warto porozmawiać ze specjalistami.
 
Osuszanie budynków przy zastosowaniu nowoczesnej metody AQUAPOL® to oszczędność pieniędzy i realne efekty, które utrzymują się przez lata. Sprawdzony w Europie i Polsce sposób na długi czas pozwoli zapomnieć Ci i problemie wilgoci. Chcesz pozbyć się kłopotu?
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: