Dzisiaj jest: 30.9.2023, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Jaką farbę wybrać do pokoju dziecięcego?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1466
Ilość głosów: 30

Decydując o ostatecznym wyglądzie wnętrza w pokoju dziecka, najdłużej zastanawiamy się nad wybraniem odpowiedniej farby. Tymczasem to nie kolor oraz walory estetyczne są najważniejsze, a zdrowie.

Jaką farbę wybrać do pokoju dziecięcego?

Tak więc farba przede wszystkim powinna sprzyjać zdrowiu naszej pociechy. Na co jeszcze należy zwracać uwagę i jak wybrać farby do pokoju dziecięcego?
 

Jakie wybrać farby do pokoju dziecka?
 

Przy wyszukiwaniu odpowiedniego produktu, powinniśmy pamiętać, aby wybierać farby rozcieńczane wodą, a nie rozpuszczalnikami. Do grupy takiego asortymentu zaliczamy farby winylowe, które zawierają polichlorek winylu oraz farby lateksowe posiadające w składzie kauczuk. Najbardziej popularnymi są jednak farby akrylowe, których spoiwem jest żywica akrylowa. Podczas wysychania nie wydzielają szkodliwych substancji.

Wszystkie z wymienionych produktów zaliczane są do farb emulsyjnych. Charakteryzują się one dobrym kryciem i rozprowadzaniem oraz szybkim tempem wysychania.
 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze farb do pokoju dziecięcego?
 

Wybierając farby do pokoju dziecięcego, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby były one jak najbezpieczniejsze. Organizm dziecka jest o wiele bardziej delikatny i podatny na wszelkie alergie i zanieczyszczenia. Z tego powodu powinniśmy zaopatrywać się w farby, które mają jak najmniejszą zawartość lotnych związków organicznych (LZO).

Produkty tego typu nie zawierają niezdrowych, chemicznych rozcieńczalników oraz innych szkodliwych substancji. Charakteryzują się również łagodniejszym zapachem niż tradycyjne farby.

Przymierzając się do malowania pokoju dziecięcego, warto poszukać produktów jak farby odporne na plamy. Tego typu produkty tworzą na ścianie powłokę, którą z powodzeniem przetrzemy wilgotną szmatką i wyczyścimy ze wszelkiego brudu czy rysunków małego artysty. Porady na temat malowania pokoju dziecięcego znajdziesz tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-pokoju-dzieciecego-na-co-zwrocic-szczegolna-uwage
 

Właściwości dekoracyjne
 

Ostatnim aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest kwestia walorów estetycznych. Farby do pokoju dziecka powinny umożliwić zakończenie malowania w krótkim czasie i na długo pozwolić zachować piękny efekt. W tym celu ściany powinni być odporne na zmywanie oraz szorowanie na mokro.

Ciekawym rozwiązaniem jest uatrakcyjnienie aranżacji, pokrywając fragment powierzchni farbą magnetyczną. Za pomocą magnesów dziecko może powiesić swoje ulubione prace bez późniejszych konsekwencji w postaci nieestetycznych śladów po taśmie czy pinezkach.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: