Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Zakup nowej drukarki laserowej - na co zwrócić uwagę?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 289
Ilość głosów: 7

Najwięcej dokumentów drukowanych jest w biurach, ale również w domu przydaje się dostęp do takiego urządzenia jak drukarka.

Zakup nowej drukarki laserowej - na co zwrócić uwagę?
Najczęściej jednak użytkownicy nie wiedzą, jaki model kupić, ponieważ w sklepach można znaleźć drukarki laserowe wielu producentów. Różnice pomiędzy nimi ograniczają się czasami do takich szczegółów jak to, czy drukarka pomieści całą ryzę papieru, ma wbudowane wi fi lub pozwala wykonywać dwustronne drukowanie. Utrudnia to wybór idealnej drukarki osobom, które chcą po prostu uzyskać niski koszt wydruku, a dodatkowe funkcje nie są im potrzebne.
  1. Jakie są rodzaje drukarek?
  2. Jak działa drukarka laserowa - dlaczego jest lepsza niż drukarka atramentowa?
  3. Tania drukarka laserowa do domu lub biura. Czego można oczekiwać?
  4. Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej
  5. Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o drukarki laserowe?
W celu ułatwienia zakupu drukarki przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, czy automatyczny druk dwustronny jest przydatny i na co wpływa rozdzielczość druku. Znajdziesz tu również informacje, które pozwolą ci się pozbyć wątpliwości na temat tego, jaka drukarka technologia druku jest obecnie najlepsza i opłacalna. Sprawdź, czy będzie to technologia druku laserowa, czy coś innego.

Jakie są rodzaje drukarek?

Sprzęt, który można obecnie kupić w sklepach z elektroniką, ogranicza się do dwóch rodzajów drukarek. Można więc wyróżnić drukarkę laserową, która nie potrzebuje tradycyjnych tonerów z tuszem, tylko wykorzystuje inne materiały eksploatacyjne. Tonery te są natomiast potrzebne w drukarkach atramentowych, czyli drugiej najczęściej wybieranej opcji. Każde z tych urządzeń dostępne jest w wersji mono oraz kolorowej. Jeżeli ktoś nie planuje drukować w kolorze (co przydaje się tak naprawdę tylko w przypadku zdjęć lub wtedy, gdy dana osoba pracuje jako projektant), najlepszym wyborem będą drukarki laserowe monochromatyczne. Nie dość, że nie trzeba się martwić wówczas o materiały eksploatacyjne do koloru i czerni, to dodatkowo takie urządzenia są dużo tańsze. Istotną zaletą jest również to, że prędkość druku mono jest większa, co pozwala zaoszczędzić czas i szybciej wykonać pracę.

Jak działa drukarka laserowa - dlaczego jest lepsza niż drukarka atramentowa?

Przez wiele lat panowało przekonanie, że drukarka laserowa to rozwiązanie dla firm, natomiast do domu lepiej kupić drukarkę atramentową. Nie należy jednak sugerować się takimi opiniami, zwłaszcza że teraz drukarki laserowe są tańsze i po prostu nie opłaca się kupować urządzeń wykorzystujących tonery z tuszem. Tradycyjne urządzenia drukujące wymagały częstej wymiany tonerów. Nawet jeżeli ktoś rzadko korzystał z drukarki, to po pewnym czasie pojemniki zasychały. Drukarki laserowe nie mają tego problemu i w dowolnym momencie można uzyskać świetny wydruk. Chociaż takie urządzenia są nieco droższe, to mają lepsze parametry, a koszty eksploatacji będą dużo niższe. Jeden toner do drukarki laserowej (nazywany również wkładem laserowym) spokojnie wystarczy do wydrukowania wielu stron. W zależności od tego, jaki wybierzesz format papieru oraz czy zaznaczysz opcję drukowanie dwustronne, będziesz mógł wydrukować od kilkuset do kilku tysięcy stron. W przypadku sprzętu do użytku domowego prawdopodobnie wystarczy to na wiele lat.

Tania drukarka laserowa do domu lub biura. Czego można oczekiwać?

Jeżeli potrzebujesz drukarki do pracy, zwróć uwagę na obsługiwany papier. Pierwszą rzeczą, która może wydawać się nieistotna, ale ma znaczenie przy większej ilości wydruków, jest to, czy można włożyć całą ryzę. Dzięki temu będziesz mógł przygotować duże ilości dokumentów bez potrzeby dokładania papieru. Drukarka A4 przyda się w każdym biurze oraz domu, ale czasami może być potrzebny dodatkowy sprzęt, który pozwoli uzyskać nietypowy format druku. W przypadku zakupu taniego sprzętu trzeba się jednak liczyć z ryzykiem, że po pewnym czasie konieczne będzie oddanie drukarki do serwisu. Poszczególne modele mogą się co prawda różnić żywotnością pracy w trybie monochromatycznym, ale zazwyczaj markowe urządzenia sprawują się lepiej. Jeżeli chodzi o parametry, warto również zwrócić uwagę na ceny tonerów. Bardzo często jest tak, że tania drukarka kolorowa wymaga zakupu droższych tonerów. 
Rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie zamienników, co jednak może być sprzeczne z zasadami gwarancji. Jeżeli chodzi o domowe biuro, to można kupić tańszy model, zwłaszcza że dzięki niewielkim rozmiarom taki sprzęt nie będzie zajmował wiele miejsca.

Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej

Oprócz tego, że urządzenia powinny gwarantować wysoką jakość wydruków, należy też sprawdzić, jak szybko drukuje wybrany model. W warunkach domowych nie jest to aż tak istotne, ale w firmach ten parametr ma kluczową rolę. Warto również stosować sprzęty typu drukarka duplex, dzięki czemu można obniżyć zużycie papieru. Taki produkt będzie bardziej ekologiczny, a przy okazji obniży koszty.

Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o drukarki laserowe?

W ofercie sklepu internetowego z drukarkami możesz znaleźć urządzenia, które umożliwią skanowanie. Łatwy dostęp do skanera bez potrzeby kupowania dodatkowego sprzętu to duże ułatwienie. Zacznij więc od porównania funkcji, na których najbardziej ci zależy i wybierz idealny sprzęt do przewidzianych zastosowań.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: