Dzisiaj jest: 5.10.2022, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Jak w nowoczesny sposób urządzić przydomowy ogród?

Dodano: rok temu Czytane: 894
Ilość głosów: 12

Piękny ogród to przede wszystkim wizytówka naszego domu. Każdy marzy o tym, by przed domem rosła piękna, zielona trawa, a w donicach rozkwitały pachnące kwiaty.

Jak w nowoczesny sposób urządzić przydomowy ogród?

Na taki efekt składa się wiele kwestii, ale przede wszystkim praca domowników lub zatrudnionych osób. Najbardziej ekonomicznym sposobem jest własna aranżacja ogrodu, która może być równie piękna! Na co warto zwrócić uwagę? Jakie rośliny i ozdoby ogrodowe wybrać? Dziś podpowiadamy jak funkcjonalnie, ale przede wszystkim nowocześnie urządzić przydomowy ogród. Zapraszamy do krótkiej lektury!
 

Pomysł na ogród w nowoczesnym stylu
 

Nie każdy z nas potrafi z wyobraźnią przestrzenną zaprojektować wnętrze domu czy ogrodu. Nowoczesny styl wyróżnia się przede wszystkim minimalizmem. Im mniej zbędnych rzeczy tym lepiej. Takie podejście jest niezwykle funkcjonalne, ale i praktyczne. W przyszłości przekłada się bowiem na mniejszą ilość pracy wkładanej w pielęgnację ogrodu. Nowoczesny ogród to przede wszystkim przestrzeń z dużą ilością zieleni-ozdobnymi krzewami, zielonymi roślinami umieszczonymi w donicach czy żywopłotami przyciętymi w wymyślne kształty. W takim ogrodzie jest za to mniej rabat kwiatowych. Są one zastąpione natomiast donicami, które dodatkowo pełnią funkcję ozdobną ogrodu.

Urządzając ogród warto w przemyślany sposób podzielić go na konkretne strefy, czyli miejsce do odpoczynku i grillowania oraz miejsce do aktywnego spędzania czasu na dworze- szczególnie jeśli z ogrodu będą korzystać dzieci. Taki podział będzie nie tylko funkcjonalny, ale również w sposób estetyczny będzie wydzielać miejsce do spędzania czasu w naszym ogrodzie.
 

Donice w ogrodzie- jakie wybrać?
 

Podstawą urządzania ogrodu jest oczywiście roślinność, ale nie możemy zapomnieć również o dodatkach, które będą w piękny sposób eksponować nasze kwiaty czy inne rośliny. Bez efektownych dodatków możesz mieć wrażenie, że nadal czegoś brakuje- mimo, że kwiaty i trawa pięknie rosną. Jak wiadomo dodatki są dopełnieniem całości, dlatego nie można o nich zapominać! W ogrodzie świetnie sprawdzą się przede wszystkim donice, w których możemy umieścić dowolne rośliny. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym są donice stalowe, które niewątpliwie wyróżniają się w ogrodzie. Są one nie tylko bardzo efektowne, ale również niezwykle trwałe. To świetny dodatek dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań! Donice metalowe pięknie będą się prezentować, gdy zostaną umieszczone przed frontem domu. Gwarantujemy, że ich surowa forma zachwyci każdego. Takie donice sprawdzą się zarówno do posadzenia kwiatów jak i zielonej roślinności.
 

Jakie meble sprawdzą się w ogrodzie?
 

Bardzo chętnie spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu szczególnie wiosną i latem, kiedy warunki atmosferyczne temu sprzyjają. Często zapraszamy również przyjaciół i rodzinę do wspólnego grillowania. Urządzając więc ogród nie możemy zapomnieć również o dodatkach w naszej strefie wypoczynku. Zacząć należy przede wszystkim od mebli. Dość dużą popularnością cieszą się meble rattanowe, które są przede wszystkim bardzo lekkie, ale również i wygodne. Możemy wybrać dowolny rodzaj mebli- krzesła, pufy, fotele czy sofy. Dodatki, które podkreślą styl ogrodu to duże poduchy, które można położyć na siedzeniach. Wybierając ciekawą kolorystykę dodatkowo podkreślimy nowoczesny charakter ogrodu.

Wybierając odpowiednie meble do ogrodu warto postawić przede wszystkim na komfort i wygodę. Walory estetyczne to jedno, ale dobrze żeby meble były wygodne. Dodatkowo powinny być również odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jak wiadomo będą narażone na wahania temperatur, nagrzewane słońcem, a czasem zmokną od deszczu. Warto wziąć to pod uwagę wybierając odpowiednie meble do ogrodu.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: