Dzisiaj jest: 19.9.2021, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

W jakich wnętrzach sprawdzą się drewniane meble?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 91
Ilość głosów: 3

Drewno to materiał, który już jakiś czas temu wrócił do łask osób od aranżacji wnętrz. Wynika to między innymi z dużych możliwości wykorzystania różnorodnych form obróbki drewna.

W jakich wnętrzach sprawdzą się drewniane meble?
W ten sposób można przygotować takie drewniane meble, które będą się prezentować elegancko, stylowo, estetycznie. Meble mogą być dodatkowo malowane, co również pozwala uzyskać ciekawy sposób prezentowania się. Pozwala to wykorzystać meble z drewna do przygotowania wnętrz o wyjątkowo prezentującej się stylistyce.
  1. Meble z litego drewna - jakie są ich rodzaje?
  2. Na jakie meble drewniane decydować się pod kątem gatunku drewna?
  3. Jak zabezpieczyć i czyścić meble z litego drewna?

Meble z litego drewna - jakie są ich rodzaje?

Na rynku meblarskim wybierać można bardzo różne typy mebli. Pierwszym podziałem mebli drewnianych jest ten związany z ich przeznaczeniem.

Wyróżnić można:

  • meble skandynawskie z drewna do salonu,
  • solidne meble drewniane do pokoju dziecięcego,
  • meble z drewna do sypialni.
Meble z drewna mogą być przygotowywane w bardziej uniwersalnych wersjach, jak też mogą być tworzone na potrzeby konkretnego stylu. To również wpływa na podział dostępnych na rynku meblarskim wyrobów. Innym podziałem mebli drewnianych jest ten związany ze sposobem obróbki drewna.

Obejmuje to:

  • meble z litego drewna,
  • meble z forniru.
Poszczególne rodzaje mebli mają swoje zalety i wady ze względu na zastosowany sposób obróbki drewna. Do zalet mebli z litego drewna można zaliczyć to, że to solidne meble. Trwała konstrukcja pozwala zapewnić, że drewniane meble mogą być używane w dłuższym okresie bez pojawiania się uszkodzeń czy śladów zużycia.

Na jakie meble drewniane decydować się pod kątem gatunku drewna?

Gdy wybiera się meble z drewna, można zdecydować się na różne gatunki drewna. Do uznawanych za trwałe gatunków drewna zalicza się dąb. Decydować można się na różne wersje dębowego drewna, a także odmienną jego obróbkę. Obejmuje to dąb bielony, naturalny, postarzany. Decyzja o wyborze konkretnego gatunku drewna powinna zależeć między innymi od tego, w jakim pomieszczeniu zamierza się użytkować meble dębowe. To wyroby, które doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie meble będą używane bardziej intensywnie. Wpływ na wybór drewna, z którego wykonane są meble, ma również stylistyka wnętrza. Dąb naturalny doskonale sprawdzi się we wnętrzach klasycznych. Natomiast dąb bielony to rozwiązanie, które sprawdzi się między innymi przy stylu skandynawskim. Jednak z reguły białe meble drewniane znacznie łatwiej wkomponować do wnętrz o różnorodnej kolorystyce materiałów wykończeniowych. Gdy chce się pozyskać meble z drewna, które są dostępne w bardziej przystępnych cenach, można zdecydować się na meble sosnowe. Odpowiednio zabezpieczone drewno tego typu jest w stanie zapewnić optymalną jakość.

Jak zabezpieczyć i czyścić meble z litego drewna?

Nie bez znaczenia jest zwrócenie uwagi również na to, jak zostały zabezpieczone meble drewniane. Wpływa to bezpośrednio na trwałość kupowanych mebli.

Wykorzystywane mogą być dwie podstawowe metody zabezpieczenia drewna:

  • olejowanie,
  • lakierowanie.
Olejowanie to metoda zabezpieczenia drewna, które pozwala zapewnić, że białe meble zachowają swój naturalny wygląd. Odcienie w takich meblach będą znacznie bardziej intensywny. Kolorystyka uzyskać głębię. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że olejowanie nie jest trwałą metodą zabezpieczenia. Gdy pojawiają się nawet drobne uszkodzenia warstwy utworzonej podczas olejowania, trzeba zdecydować się na nałożenie kolejnej warstwy oleju. Decydując się na komplety mebli, który jest zabezpieczony lakierami, można uzyskać znacznie większą trwałość takiego zabezpieczenia. Dodatkowo można wybierać różne rodzaje lakierów, co pozwala uzyskać odmienny typ połysku mebli. Komplet mebli z drewna sosnowego może wyglądać pięknie latami, jeśli odpowiednio się od niego zadba.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: