Dzisiaj jest: 19.9.2021, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Kupujemy mieszkanie w stanie surowym zamkniętym - na co zwrócić uwagę?

Dodano: miesiąc temu Czytane: 161
Ilość głosów: 2

Boom budowlany zdecydowanie trwa w najlepsze. Bardzo dobra sytuacja ekonomiczna, stabilizacja finansowa, szerokie kredytowanie inwestycji budowlanych – to wpływa między innymi na bardzo śmiałe decyzje

Kupujemy mieszkanie w stanie surowym zamkniętym - na co zwrócić uwagę?
Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście mieszkania, głównie z racji swojej funkcjonalności. Kupując mieszkanie w stanie surowym zamkniętym warto zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. O czym warto wiedzieć?
 
Mieszkanie to zdecydowanie jedna z najdroższych inwestycji, której koszty musimy ponieść, aby móc zapewnić sobie odpowiedni standard mieszkaniowy. Plusem posiadania własnego mieszkania jest oczywiście to, że będziemy mogli wreszcie mieszkać na swoim oraz nie będziemy zmuszeni do ciągłego wynajmowania mieszkań, przenosin z miejsca na miejsce, a także mieszkania np. wspólnie z rodzicami.
 
Największą popularnością cieszą się oczywiście mieszkania z rynku pierwotnego. Są nowe, praktyczne, w większości przypadków bardzo dobrze zaprojektowane, wykonane z dobrej jakości materiałów. To przekłada się na łatwość aranżacji, a także komfort mieszkania.
Stan surowy zamknięty
Pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, aby określić własne oczekiwania oraz pod tym kątem szukać mieszkania. Koniecznie trzeba sprawdzić w umowie z deweloperem, co konkretnie oznacza stan surowy zamknięty. Dlaczego jest to ważne? U każdego dewelopera stan surowy zamknięty można oznaczać oddanie mieszkania w innej formie. Takie mieszkanie oczywiście powinno posiadać wstawione okna, parapety, drzwi, wykonane instalacje, posadzki, a także tynki pomalowane na biało.
 
Przy zakupie mieszkania zdecydowanie warto poprosić o pomoc osobę, która specjalizuje się w kompleksowej pomocy w odbiorach. To ułatwi uniknięcie bardzo dużych problemów oraz kupno mieszkania, które nie będzie funkcjonalne.
Aranżacja
Dużo osób planuje samodzielną aranżację mieszkania. Nic w tym dziwnego, gdyż ceny usług specjalistów są bardzo wysokie. Planując samodzielne wykończenie wszystkich pomieszczeń trzeba brać pod uwagę konieczność ustalenia wizualizacji oraz zakupu odpowiedniego sprzętu. Co będzie potrzebne? Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć:
 
  • wiertarki, wkrętarki oraz szlifierkę,
  • narzędzia ręczne, jak młotki, piły, przecinaki, klucze, śrubokręty, noże,
  • maszynki do cięcia płytek,
  • drabinę,
  • różnego rodzaju wiaderka oraz skrzynie na narzędzia,
  • sprzęt do malowania,
  • sprzęt do kompleksowego utrzymania czystości.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: