Dzisiaj jest: 27.11.2021, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Laserowe systemy wskaźnikowe - niezbędny sprzęt budowlany

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 281
Ilość głosów: 4

Automatyzacja procesów budowlanych to oszczędność czasu i pieniędzy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm dąży do wdrażania rozwiązań bazujących na nowoczesnych technologiach.

Laserowe systemy wskaźnikowe - niezbędny sprzęt budowlany
Dzięki nim możliwe jest podniesienie jakości pracy i bezpieczeństwa pracowników. Od czego zatem zacząć? W jakie urządzenia zainwestować i jak maksymalnie zoptymalizować pracę firmy?

Wskaźnikowy system sterowania 

Proces automatyzacji maszyn budowlanych warto zacząć od inwestycji w narzędzia pomiarowe tj. wskaźnikowe systemy sterowania, dostępne na stronie https://pomiar24.pl/. Te nieskomplikowane urządzenia znacząco przyspieszą i podniosą jakość wszystkich prac ziemnych. Dzięki nim możliwe jest wyrównanie terenu nawet przy jednym przejeździe. Wspomagają pracę równiarek, koparko-ładowarek, a także wykopy na planowaną głębokość. W skład zestawu wchodzą:

  • obrotowy laser niwelatora,
  • odbiornik laserowy,
  • wyświetlacz kabinowy.

Za sprawą obracającego się niwelatora, możliwe jest wytyczenie prawidłowej wysokości odniesienia. Sygnał dociera do odbiornika na lemieszu lub łyżce, a następnie wskazuje operatorowi poprawną wysokość ustawienia maszyny.

Niwelator laserowy- co wchodzi w jego skład?

Najważniejszy element całego zestawu stanowi laserowy niwelator obrotowy. Od parametrów jego pracy uzależniony jest finalny efekt maszyny budowlanej. Do takich zestawów najczęściej wykorzystuje się modele o dużym zasięgu. Ponadto, muszę być również bardzo precyzyjne i dokładne. Niwelatory laserowe posiadają również funkcje cyfrowego wprowadzania parametrów.

Wartości mogą być wprowadzane bezpośrednio z kabiny operatora, dedykowanym pilotem radiowym. Niwelatory laserowe są urządzeniami bardzo wytrzymałymi. Przystosowane są do ciężkich warunków na placach budowy oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych. Kolejnym istotnym elementem jest odbiornik. Montowany jest na lemieszach oraz ramionach koparki.

Jego zadaniem jest odbierać sygnał z lasera z każdego miejsca wokół maszyny budowlanej. Dzięki niemu możliwe jest również wyświetlenie odpowiedniego komunikatu, widocznego dla operatora. Liczne dostępne na rynku systemy laserowe posiadają również przekaźniki kabinowe. Taki element znacząco ułatwia i usprawnia pracę operatora maszyny. Dzięki niemu istotne komunikaty wyświetlane są w kabinie, nie na odbiorniku na lemieszu.

Innowacyjne rozwiązania

Niwelatory laserowe to najszybszy i najdokładniejszy sposób na wyznaczenie płaszczyzny odniesienia. Po jej ustaleniu komunikat trafia do czujnika laserowego zamontowanego na maszynie. Stamtąd informacja trafia już bezpośrednio do operatora, za pośrednictwem komunikatów świetlnych. Dzięki nim operator zna dokładną wysokość, na jakiej znajduje się maszyna oraz w jakiej pozycji należy ustawić jej elementy.

Systemy niwelatorów laserowych to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Sprawiają, że czasochłonne i często kosztowne pomiary geodezyjne nie są konieczne. Ponadto praca z ich wykorzystaniem jest o wiele precyzyjniejsza.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: