Dzisiaj jest: 23.2.2024, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Co powinniśmy wiedzieć o taśmach LED?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 571
Ilość głosów: 18

Oświetlenie LED jest na ten moment najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem, przez co klienci najczęściej po nie sięgają.

Co powinniśmy wiedzieć o taśmach LED?

Może ono służyć zarówno w postaci żarówek umieszczanych w lampach, jak i na tak zwanych taśmach.To właśnie tę drugą opcję weźmiemy pod lupę w tym tekście. 

Paski ledowe są na co dzień wykorzystywane w różnego rodzaju pomieszczeniach w domu. Pełnią funkcję nie tylko oświetleniową, ale i dekoracyjną. Ich montaż jest bardzo prosty, a cena może zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby. Oświetlenie to sprzedawane jest na wymiar i wymaga ucięcia.

Najczęstsze zastosowania

Ostatnimi czasy, do mody wchodzić zaczęły obniżane sufity o różnych kształtach. Głównie do tego celu stosuje się teraz ledowe paski. Spowodowane jest to łatwością w ich montażu ze względu na elastyczność oraz samoprzylepność. 
Można powiedzieć, że zastosowań danych elementów jest bardzo duża ilość i każda kreatywna osoba byłaby w stanie stworzyć z kawałka takiej taśmy coś naprawdę estetycznego. Można chociażby zamocować dane pasy do mebli np. biurka i korzystać z nich zamiast lampy biurowej. Świetnie spiszą się również jako oświetlenie blatów kuchennych oraz jako pasy oświetleniowe przy wannie czy pod prysznicem. Będąc już w tematach łazienkowych warto wspomnieć, że taśmy led są całkowicie wodoodporne i można mocować je w różnorakich miejscach na ścianie.

Odcień światła - odpowiedni dobór jest ważny

Wówczas, gdy chcieliśmy zakupić ledowe paski jeszcze kilka lat temu, posiadaliśmy jedynie trzy odcienie światła. Chodzi tutaj mianowicie o barwy ciepłe, zimne oraz neutralne. Aktualnie, technologia rozwinęła się do takiego stopnia, że na rynku posiadamy pasy z opcją dokładnego dostrojenia w zakresie ciepła, mierzonego w skali Kelwina.
Często również możemy napotkać się na oświetlenie, które samoistnie potrafi dobrać sobie barwę, poprzez temperaturę w pomieszczeniu i aktualną jasność wywoływaną światłem słonecznym. Zdecydowaną innowacją są jednak taśmy z diodami o możliwości ukazywania różnych kolorów dostępnych w zestawieniu RGB. Do takiego gadżetu zostaje nam dorzucony pilot, którym możemy dowolnie zmieniać kolory niezależnie od naszego położenia w danym pomieszczeniu.

Taśmy LED - jak je montować?

Zacznijmy może od kwestii prądowych. Oświetlenie to zasilane jest jedynie prądem stałym, najczęściej 12V. Jak również wiadomo, w naszej instalacji domowej panuje napięcie zmienne 230V. Koniecznością jest więc zakup odpowiedniego zasilacza, w którego zakupie o pomoc musimy poprosić sprzedawcę. Dostając się do puszki z prądem wystarczy jedynie połączyć ze sobą przewód prądowy i neutralny, a następnie szczelnie zabezpieczyć puszkę.
Chcąc jednak przymocować taśmy do ściany, zaleca się profile led. To dzięki ich obecności możemy zamaskować wystające kable oraz niezbyt estetyczny wygląd samej taśmy. Ponadto, profil zdecydowanie powinien unieruchomić całą instalację. Profile dostępne są w różnych kolorach więc śmiało będziemy mogli znaleźć ten odpowiedni, pasujący do naszych płytek czy wystroju pomieszczenia.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: