Dzisiaj jest: 25.10.2021, imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Domofony z kamerą, zestawy do domu i firmy

Dodano: miesiąc temu Czytane: 84
Ilość głosów: 3

Urządzenia kontroli dostępu są w pełni funkcjonalne pod warunkiem ich umiejętnej konfiguracji oraz doboru. Z tego powodu niezwykle ważne jest zestawienie możliwości domofonu oraz kamery.

Domofony z kamerą, zestawy do domu i firmy

Video domofon, co to jest?

Klasyczny domofon umożliwia jedynie komunikację głosową. Z pewnością nie jest to wystarczające do pełnej identyfikacji, zwłaszcza kiedy jest to osoba nieznajoma.

Wideofon dzięki wbudowanej kamerze pozwala na rozpoznanie, a nawet rejestrację obrazu w momencie zgłoszenia się przybysza. Zapis cyfrowy zdarzenia odbywa się w czasie rzeczywistym.

Wideodomofony standardowo wyposażone są w dwa panele. Pierwszy umiejscowiony na zewnątrz przy furtce, bramie lub drzwiach pozwala na dokonanie zgłoszenia obecności. Drugi, wewnętrzny jest zwykle zamontowany przy drzwiach wejściowych. Umożliwia zdalne zwolnienie blokady elektrozaczepu po uprzedniej kontroli obrazu na monitorze.

W zależności od klasy sprzętu liczba dostępnych funkcji prezentowanych przez domofon z kamerą jest sukcesywnie zwiększana.

Wideofony, możliwości:

 • Rejestracja obrazu;
 • Kamera dzień-noc;
 • Otwieranie bramy wjazdowej;
 • Sterowanie oświetleniem;
 • Sterowanie za pomocą aplikacji;

Podgląd z dodatkowych kamer.

Podstawowe zestawy wideodomofonowe składają się przeważnie z dwóch paneli, monitora, adaptera wideo oraz zasilacza. Jest to najprostsza konfiguracja, którą można dowolnie rozbudowywać.

Z tego powodu już na początku warto nawiązać współpracę z profesjonalnym dostawcą sprzętu. Chodzi o to, by w przyszłości zapewnić sobie pełną kompatybilność dodatków instalowanych do istniejącego systemu.

Wideodomofon, korzyści

Własna strefa komfortu wymaga pewnych nakładów, jednak biorąc pod uwagę zalety takich rozwiązań, cena za spokój wydaje się znikoma w odniesieniu do ewentualnych strat.

Wideofony, zalety:

 • Wzrost poczucia bezpieczeństwa;
 • Kontrola terenów przyległych do wejścia;
 • Zdalna kontrola elektrozaczepów;
 • Możliwość integracji z systemem monitoringu;
 • Dostęp do urządzeń z poziomu aplikacji.

I wiele innych.

Wypada dodać, iż wideofony z powodzeniem można integrować z systemami monitoringu. Współdziałanie poszczególnych kamer skutecznie rozszerza obszar kontrolowany. Kamera domofonu może być skierowana w miejsca niedostępne dla pozostałych przetworników obrazu i odwrotnie, monitoring ukaże obszar wejścia na posesję w znacznie szerszej perspektywie. Zapis pozwala na rejestrację zdarzeń, które miały miejsce pod nieobecność użytkowników.

Wideodomofon, na co zwrócić uwagę?

Dokonując wyboru sprzętu dla siebie bądź firmy, warto kierować się kilkoma istotnymi czynnikami.

Kryteria wyboru:

 • Jakość dźwięku i obrazu;
 • Jakość wykonania;
 • Liczba obsługiwanych lokali przez system (wideodomofon dwurodzinny);
 • Metoda transmisji danych;
 • Zasięg.

Jakość dźwięku i obrazu 

Im wyższa, tym lepsza. Jest ona niezbędna do poprawnej identyfikacji osób, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki rysów twarzy.

Jakość wykonania

Elementy wewnętrzne nie podlegają działaniom niszczących sił natury, jednak na zewnątrz trzeba się liczyć ze skutkami opadów atmosferycznych, wahań temperatur, a nawet przejawami wandalizmu.

Liczba obsługiwanych lokali przez system

Istnieje możliwość nabycia systemu obsługującego przynajmniej dwa niezależne mieszkania lub lokale. Wideodomofon dwurodzinny pozwala zniwelować koszty montażu poprzez partycypację w wydatkach przez drugą, zaprzyjaźnioną rodzinę zamieszkującą ten sam budynek.

Metoda transmisji danych

W tym przypadku decyzja opiera się na przesłankach dotyczących sposobu instalacji. Wideofon może być obsługiwany przez sieć kabli lub bezprzewodowo.

Zasięg

Ma ogromne znaczenie, kiedy odległość od panelu sterowania do np. furtki jest znaczna. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu funkcjonującego w obrębie sieci Wi-Fi.

Wybór wyposażenia powinien być poprzedzony oceną dostawcy. Firma współpracująca z renomowanymi producentami nie tylko zapewni najwyższą jakość. Ewentualna rozbudowa systemów kontroli dostępu będzie oparta na sprawdzonych i kompatybilnych dodatkach, a wszystko razem zagwarantuje trwałość i bezawaryjność urządzeń, którym powierzono mienie i zdrowie mieszkańców lub współpracowników.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: