Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Wybieramy klamki do drzwi - jak wybrać najlepsze?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 3112
Ilość głosów: 24

Klamki w drzwiach to element na który inwestorzy zwracają coraz większą uwagę. W grę wchodzi zarówno ich design nadający charakteru drzwiom, jak i ich funkcjonalność.

Wybieramy klamki do drzwi - jak wybrać najlepsze?
Co brać pod uwagę przy ich wyborze, aby mieć pewność, że dopasowaliśmy je odpowiednio zarówno do naszych potrzeb, jak i aranżacji przestrzeni. Jak się odnaleźć w gąszczu rynkowych propozycji? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem klamki?

Na pewno nie warto kierować się jedynie emocjami i pośpiechem. Wybór najlepszej dla nas klamki to kwestia związana z dokładnym sprawdzeniem specyfiki drzwi do których chcemy ją zamontować. W innym przypadku może się okazać, że był to zupełnie nietrafiony zakup, a produkt będziemy musieli zwrócić do sklepu. Niekompatybilność niektórych klamek i drzwi może wynikać przede wszystkim z tego, że niektóre modele przeznaczone są tylko pod konkretne wymagania systemowe montowanych w futrynach rozwiązań. Warto także zwrócić uwagę, że masywny model nie będzie prezentował się dobrze przy małych lub niewielkich rozmiarów drzwiach.

Surowiec z jakiego wykonana jest klamka

Najpopularniejszym surowcem z którego wykonane są klamki to współcześnie aluminium. Niegdyś największą popularnością cieszyły się klamki wykonane ze stali nierdzewnej, ale obecnie na rynku znaleźć można produkty z wielu różnych materiałów. Nie ma jednej, idealnej recepty i rady pod kątem tego jaki surowiec może w takim przypadku okazać się najlepszy. Wszystkie sprzedawane obecnie są odporne na korozję i niezwykle wytrzymałe. Klamki do drzwi wykonane z PCV wyróżniają się nieco na tle innych bogatą kolorystyką i wzornictwem, a poza tym są łatwe w utrzymaniu czystości.

Jaki rodzaj uchwytu klamki jest najlepszy?

Oprócz typowych, naciskanych na uchwyt klamek, można w sklepach znaleźć także odmienne rozwiązania. Jednymi z częściej spotykanych są gałki, które cieszą się popularnością zwłaszcza za granicą, ale w Polsce tego typu rozwiązanie jest rzadko spotykane. Ostatnim rodzajem klamek są tak zwane pochwyty, które jednoznacznie kojarzą się głównie z drzwiami przesuwnymi lub z tymi, które nie wymagają zamykania na klucz. Jeśli natomiast chodzi o wygodę użytkowania i bezpieczeństwo to jednak numerem jeden są klasyczne klamki w formie prostych uchwytów.

Jaka klamka będzie prezentować się modnie?

Jeśli chodzi o kolor to wybór może przyprawić o zawrót głowy. Producenci stosują niekiedy bardzo odważne rozwiązania jeśli chodzi o kolorystykę oraz błyszczące akcenty. Można więc bez trudu znaleźć klamki srebrne, złote, mieniące się różnymi kolorami pod wpływem zastosowania chromu lub całkiem matowe. Ostateczny wybór powinien być podyktowany nie tylko wyglądem drzwi, ale również stylistyką naszego wnętrza.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: