Dzisiaj jest: 27.11.2021, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Doradztwo inwestycyjne, czyli jak zarobić więcej na nieruchomościach

Dodano: miesiąc temu Czytane: 81
Ilość głosów: 2

Nieznajomość specyfiki działania rynków finansowych nie musi być przeszkodą w korzystnym inwestowaniu.

Doradztwo inwestycyjne, czyli jak zarobić więcej na nieruchomościach
Doradca inwestycyjny to osoba, która pomaga przejść przez dane etapy i cieszyć się dobrze ulokowanymi pieniędzmi. Na czym polega jego praca?

Czym jest doradztwo inwestycyjne?

Doradztwo inwestycyjne to usługi, które mają na celu pomóc klientowi dobrać konkretne instrumenty finansowe, które są opłacalne pod względem inwestycji. Specjalista bierze pod uwagę cele biznesowe swojego klienta oraz jego ogólną sytuację finansową, by móc wskazać, w co opłaca się mu zainwestować. Doradca – jak sama nazwa wskazuje – jedynie sugeruje klientowi, które ruchy biznesowe mogą być dla niego korzystne, jednak ostateczna decyzja zawsze należy do samego zainteresowanego. Warto o tym pamiętać, korzystając z tego typu usług – samo zwrócenie się o poradę i pewne wskazania specjalisty wcale nie muszą być wyznacznikiem i określać dalszych kroków klienta. Nie wiąże się to z żadnym zobowiązaniem.

Doradztwo inwestycyjne można więc zdefiniować jako udzielenie pisemnej lub ustnej rekomendacji dla klienta, która opiera się na określeniu poziomu ryzyka, wkładu początkowego i innych ważnych danych.Kiedy warto skorzystać z usług doradcy inwestycyjnego?

Z usług doradcy inwestycyjnego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat, jak i przedsiębiorstwa. Można więc stwierdzić, że każdy, kto dysponuje środkami finansowymi, które chce w coś zainwestować, może zwrócić się do specjalisty. Bez względu na to, czy jest to doradztwo nieruchomościowe, czy usługa dotyczy innego rodzaju instrumentu finansowego, tak poważne decyzje zwyczajnie warto skonsultować z kimś, kto ma sporą wiedzę. Dotyczy to szczególnie osób i przedsiębiorstw, które nie mają zbyt wiele doświadczenia na rynku inwestycji. Dobrze dobrany doradca inwestycyjny to gwarancja bezpiecznie ulokowanych pieniędzy.

Potrzebujesz pomocy w kwestii inwestycji w nieruchomości? Zwróć się do profesjonalisty

Sporo osób – nawet tych, które nie znają się na rynku nieruchomości – pragnie zainwestować swoje wolne środki finansowe w jakąś posiadłość. Dzięki usługom doradztwa inwestycyjnego każdy może podjąć tego typu odważne kroki. Można wtedy uniknąć wielu błędów – m.in. źle ulokowanych pieniędzy lub poniesienia strat na którymś etapie inwestycji. Dodatkowo, wprawne oko specjalisty i wdrożenie jego wizji w życie może znacznie zwiększyć ogólne korzyści. Trzeba dodać, że zwracając się po pomoc do danej firmy, należy sprawdzić jej kompetencje i zasięgnąć opinii – wtedy ma się pewność dobrego wyboru (dobrymi opiniami cieszą się fachowcy z https://www.savills.pl/uslugi/doradztwo-inwestycyjne.aspx). Specjalista nie będzie również unikał odpowiedzialności za udzielenie niekorzystnych dla klienta rekomendacji.

Doradztwo nieruchomości – czym powinien wyróżniać się dobry fachowiec?

Oprócz tego, że doradca inwestycyjny powinien posiadać pewnego rodzaju intuicję co do działania rynku finansowego i nieruchomościowego, istotne jest, by posiadał również uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Licencjonowany doradca musi zdać egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.


 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: