Dzisiaj jest: 5.12.2023, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Szamba betonowe czemu tylko Radom?

Dodano: 6 lat temu Czytane: 6805
Ilość głosów: 117

Osoby szukające zbiorników betonowych na szamba najczęściej spotykają oferty firm z Radomia, czemu tak się dzieje? Zapytaliśmy u źródła.

Szamba betonowe czemu tylko Radom?
Jeżeli ktokolwiek z Państwa budował dom bądź też musiał zaadoptować jakieś pomieszczenie gospodarcze na potrzeby instalacji sanitarnej, w miejscu gdzie nie została doprowadzona kanalizacja miejska musi zamontować szambo. Nie będziemy tutaj poruszać kwestii czy wybrać szambo betonowe bądź też plastikowe, które naszym zdaniem zdecydowanie jest zbyt drogie w stosunku do zbiornika betonowego, który ma zdecydowanie więcej zalet od plastikowego, a jego cena jest co najmniej o połowę tańsza. W sieci znajdziemy szereg artykułów na ten temat, więc nie będziemy wracać już do tego tematu.
Kluczowym problemem jeżeli chodzi o szamba betonowe dla wielu osób jest zaskakujący fakt, że prawie wszystkie firmy zajmujące się produkcją takich zbiorników w Polsce mają swoją siedzibę w bliskim sąsiedztwie Radomia lub terenu byłego województwa radomskiego. Czy to rzeczywiście prawda i nie ma żadnej alternatywy na tańsze zbiorniki dla osób z innych rejonów Polski? Na to oraz kilka innych pytań odpowiedzi udzieli nam Pan Karol Dobrzeniecki kierownik do spraw sprzedaży i logistyki firmy ABC Szamba Betonowe, jednej z głównych firm zajmujących się sprzedażą tego typu galanterii betonowej.

- Witam, dlaczego akurat w Radomiu produkuje się tyle szamb?
- Witam, odpowiedź jest prosta. To tutaj wszystko się zaczęło jeszcze w latach 90tych. Pomysł na biznes wypalił, a w międzyczasie pojawił się w rejonie szereg firm, które również zajęły się produkcją szamb i obecnie mamy do czynienia ze swoistym zagłębiem producentów szeroko rozumianej galanterii betonowej w tym regionie.
- Radom betonem stoi?
- Zdecydowanie tak. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt że nie tylko producenci zbiorników na szamba z naszego regionu zdominowali krajową produkcję, ale również sukces odnieśli między innymi producenci kostki brukowej. To sformułowanie, że radom betonem stoi jest w pełni zasadne.
- Gdzie znajdziemy przyczynę tego sukcesu?
- Jak zawsze liczy się pomysł i trafienie w zapotrzebowanie na dany produkt. Tak też było i w tym przypadku. Nie bez znaczenia jest również i sama lokalizacja regionu. Radom leży w centralnej części kraju. W ciągu kilku godzin jazdy jesteśmy w stanie dostać się do większości największych miast w Polsce. Duże zapotrzebowanie na sam produkt jakim jest beton sprawiły, że i cena samego betonu jest niższa niż w innych regionach kraju. W tym należało do tej pory upatrywać przyczyn owego sukcesu.
- Do tej pory? Czy coś zmieniło się w tej kwestii?
- Rynek nigdy nie lubi próżni i rządzi się swoimi prawami. Jeżeli dana firma chce się na nim utrzymać i rozwijać swoją działalność musi mieć wizję długofalowego rozwoju ukierunkowaną na optymalizację kosztów, dzięki czemu zarówno Klient jak i producent będzie miał z tego same korzyści.
- Czyli?
- Po prostu zbiorniki będą tańsze dla Klientów, a my będziemy dalej rozwijać swoją działalność i dodawać nowe produkty.
- Nowe rodzaje szamb?
- Nie. Tu już wiele wymyślić się nie da (śmiech). Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie zbiornikami betonowymi przeznaczonymi do wykorzystania w innych celach, aniżeli stricte szambo betonowe. Prym tutaj wiodą komory wodomierzowe, piwnice betonowe, schrony oraz kanały samochodowe. Jak już wspominałem rynek nie lubi stagnacji i trzeba być czujnym i podążać za nowymi trendami.
- Oferta jest jak widzę dość bogata, więc na brak popytu nie możecie narzekać. W jakim kierunku więc zmierza wasza firma, by potencjalni Klienci mogli na tym skorzystać?
- Jako że wszyscy producenci mają swoją siedzibę w jednym regionie i konkurencja jest dość duża to i ceny zbiorników w bliskiej odległości od Radomia są wyśrubowane do minimum. Obecnie staramy się skupić na tym by obniżyć ceny w regionach usytuowanych w zachodniej częsci kraju. Chcemy szerzej dotrzeć ze swoją ofertą do mieszkańców województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego.
- W jaki sposób planujecie obniżyć koszt zbiorników na tych terenach?
- Zdecydowaliśmy się otworzyć nowe place produkcyjne w tych ościennych rejonach kraju, dzięki czemu koszta transportu zostaną znacznie obniżone, co przekłada się na niższą cenę dla odbiorcy.
- Kiedy więc np. mieszkańcy tych terenów kupią tańsze zbiorniki?
- Od ubiegłego roku jest już to możliwe. W Santoku koło Gorzowa Wielkopolskiego funkcjonuje już taki nasz nowy plac produkcyjny dzięki czemu mieszkańcy tego regionu mogą zakupić zbiorniki nawet kilkaset złotych taniej, aniżeli to było jeszcze dwa lata temu.
- Opłacało sie?
- Jak najbardziej tak. Klient ma fizyczną możliwość obejrzenia zbiornika na miejscu bo nie musi już teraz jechać kilkuset kilometrów do Radomia, aby obejrzeć jak wygląda produkt. Wcześniej miał tylko wirtualny kontakt z szeregiem producentów, a jak wiemy w takim przypadku trudno o rzetelną weryfikację przedstawianej nam oferty, ponieważ każdy zachwala swój produkt. Teraz już takich obaw nie ma.
- Jak więc Państwa znaleźć?
- Najwygodniej skorzystać z naszej strony internetowej szamba.eu i tam zapoznać się z pełną ofertą, a w razie pytań skontaktować się z nami telefonicznie. Udzielimy odpowiedzi na pytania oraz podpowiemy na co zwracać uwagę przy zakupie i montażu tego typów zbiorników.
- Kupujemy więc nadal szambo z Radomia.
- Producent ma swoją siedzibę w Radomiu, ale zbiornik fizycznie produkowany jest lokalnie. Taki obecnie jest rynek i globalizacja wymusza takie trendy. Pamiętajmy że dzięki temu otrzymujemy produkt w dużo niższej cenie z korzyścią dla obu stron. Klient kupuje taniej, a my rozwijamy się, dzięki czemu ludzie mają pracę nie tylko w Radomiu, ale i w innych rejonach kraju.
- Każdy więc na tym korzysta i musimy o tym pamiętać.
- Dokładnie. Nie taki Radom straszny jak go malują.
- Dziękuję Panie Karolu za rozmowę.
- Również dziękuję i zapraszam na naszą stronę szamba.eu
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: