Dzisiaj jest: 27.11.2021, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3 sposoby na zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem

Dodano: 4 dni temu Czytane: 21
Ilość głosów:

Zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia oznacza dla wielu osób wyjazdy do rodzinnego domu i pozostawienie na pewien czas swojego mieszkania. To równocześnie pora wzmożonych włamań i kradzieży.

3 sposoby na zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem
Długa nieobecność sprzyja włamywaczom, dając im wiele możliwości do wejścia niezauważonym do domu i wyniesienia z niego kosztownych przedmiotów. Czy można zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, a jeśli tak, to jak tego dokonać?

Instalacja alarmowa i firma ochroniarska

Najbardziej skuteczną formą ochrony nieruchomości przed włamaniem jest podpisanie umowy z agencją ochrony i zainstalowanie w domu alarmu. W przypadku jego uaktywnienia się niezwłocznie zostanie wezwana grupa interwencyjna firmy ochroniarskiej. Sam widok syreny alarmowej i tabliczek informujących, że obiekt jest chroniony, może zniechęcać potencjalnych włamywaczy. W jakich miejscach ma sens wybierać taką formę ochrony? Przede wszystkim tam, gdzie budynki znajdują się na odludziu i daleko jest do innych zabudowań. Ciemność i brak potencjalnych świadków może dodawać pewności siebie włamywaczom. Widząc jednak, że budynek jest w profesjonalny sposób ochraniany, mogą zrezygnować ze swoich zamiarów i poszukać czegoś łatwiejszego do włamania się.

Rolety zewnętrzne

Zewnętrzne rolety montowane w otworach okiennych i drzwiowych występują na rynku od wielu lat i cieszą się niezmienni wysoką popularnością. Wiele osób błędnie stosuje dla nich nazwę rolety antywłamaniowe. W rzeczywistości ich rolą jest zapewnienie domownikom większej prywatności, a także skuteczna ochrona przed nasłonecznieniem mieszkania. Oczywiście jeśli są zasunięte, utrudniają również włamanie się do nieruchomości. Aby tego dokonać trzeba wcześniej wyłamać listewki, które wykonane są z aluminium. Podczas tej czynności nie sposób uniknąć hałasu, który może zaalarmować sąsiadów. Dlatego włamywacze najczęściej omijają domy i mieszkania, które mają zainstalowane i zamknięte rolety zewnętrze. W połączeniu z instalacją alarmową tworzy to bardzo mocny i skuteczny zestaw ochrony przed włamaniem się do domu. Jaki jest koszt montażu rolet? W przypadku średniej wielkości okna będzie to od 700 do 1000 złotych. W przypadku większych przeszkleń od 1300 złotych wzwyż dla rolet z napędem elektrycznym. Jeżeli do sfinansowania takiej inwestycji potrzebna ci będzie pożyczka pozabankowa, pamiętaj, że zawsze możesz ją łatwo wziąć. Decydując się na montaż rolet, warto od razu założyć je we wszystkich oknach i drzwiach, również na tych najwyższych kondygnacjach.

Czujni sąsiedzi

Najskuteczniejszą formę ochrony nieruchomości przed włamaniem pozostawiliśmy na sam koniec. To czujni sąsiedzi, z którymi warto mieć dobre relacje. Czujność sąsiadów sprawia, że żadna obca osoba nie może czuć się pewnie w twojej okolicy. Zwracanie uwagi na obce samochody i twarze sprawia, że ewentualni złodzieje nie czują się pewnie i wysoko oceniają ryzyko. Jeżeli masz zaufanych sąsiadów, możesz pozostawić im klucze do domu lub mieszkania, prosząc aby doglądali go o różnych porach. Jeśli mieszkanie jest obserwowane, to nadal będzie sprawiać wrażenie, że ktoś w nim przebywa i lepiej go ominąć. Jak powinni zachować się sąsiedzi, kiedy zauważą jakiś pojazd lub ludzi, którzy wydają im się podejrzani? W takim przypadku nie należy mieć żadnych obaw tylko dyskretnie wezwać policję, mówiąc dyżurnemu o swoich podejrzeniach. Patrol policji dokona weryfikacji takich osób, a samo pojawienie się radiowozu w okolicy pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: