Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Czym się kierować przy wyborze okien?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 659
Ilość głosów: 16

Wiele osób obawia się zakupu okien do domu, gdyż mogłoby się wydawać, że to skomplikowany proces.

Czym się kierować przy wyborze okien?

Choć współcześnie sprzedawane okna są produktem zaawansowanym technologicznie, to wystarczy zapoznać się z podstawowymi parametrami, by móc dużo łatwiej dokonać ostatecznego wyboru. Poniżej przedstawiamy elementy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając okna do domu.

Gdzie można nabyć okna do domu?

Najlepszym miejscem do zakupu okien będzie biuro sprzedaży lokalnego, renomowanego producenta okien. W Polsce mamy bardzo wielu dobrych producentów okien, z czego jesteśmy znani w całej Europie. Ponadto okna z pcv można nabywać w punktach dealerskich, gdzie sprzedawane są jednocześnie produkty wielu marek. Oprócz tego okna sprzedawane są w marketach budowlanych, na dużych składach budowlanych a niekiedy także przez internet.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając okna do domu?

Okna do domu z całą pewnością powinny być solidne, bezpieczne i ciepłe. Możemy nabyć zarówno okna z pcv, jak i okna drewniane. Obecnie mają one zbliżone właściwości użytkowe, jednak okna z drewna mają cenę nieco wyższą. Gdy szukamy dobrych okien, powinniśmy przyjrzeć się temu, jak wygląda ich profil, jakie są szyby oraz okucia. Wbrew pozorom wcale nie jest najważniejszy wygląd okien czy ich cena. Współcześnie sprzedawane okna mają wiele funkcji dodatkowych, dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jeśli chodzi o szyby, to prym wiodą okna z pakietem trzyszybowym, dzięki czemu klient ma pewność, że w jego domu będzie ciepło. Z kolei wybierając okucia, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, które służą zwiększeniu bezpieczeństwa.

Jak poszczególne parametry wpływają na cenę okien?

Współcześnie sprzedawane okna to produkty wykonywane na indywidualne zamówienie. Oznacza to, że nie występuje sztywny cennik, tylko każde okno będzie miało inną cenę, zależnie od wymiaru, koloru zastosowanych okuć czy rozwiązań dodatkowych. Aby poznać orientacyjny kosztorys, warto przyjść do punktu sprzedaży z projektem domu. Na miejscu przedstawiciel handlowy po zbadaniu potrzeb klienta dokona komputerowej wyceny i poda orientacyjny koszt na wszystkie okna do domu wraz z montażem. Na cenę w dużej mierze wpływa między innymi kolor okien. Najtańsze są okna białe, jednak obecnie klienci wybierają je stosunkowo rzadko. Jeśli ktoś zechce mieć okna w okleinie drewnopodobnej z jednej strony lub z dwóch stron, będzie musiał liczyć się z dopłatą. Znacznie więcej trzeba też zapłacić za okna, które mają nietypowe kształty takie jak łuki, trójkąty czy elipsy. Dopłata wystąpi także wtedy, gdy klient zdecyduje się na nietypowe szyby, a więc ornamentowe, przyciemniane, bezpieczne, dźwiękoszczelne albo szyby z ozdobnymi szprosami. 

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: