Dzisiaj jest: 5.10.2022, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Roboty ziemne – praktyczne podeście do prac

Dodano: rok temu Czytane: 262
Ilość głosów: 5

Wykonywaniem wykopów pod fundament domów jednorodzinnych i każdego innego budynku zajmują się specjalistyczne firmy budowlane, wyposażone w ciężki sprzęt.

Roboty ziemne – praktyczne podeście do prac
Można także poszukać firmy oferującej wynajem koparki.  W niektórych przypadkach istnieje możliwość wynajęcia takiego sprzętu na robocze godziny, dzięki czemu nie płacimy więcej za usługę, niż to konieczne. Zatrudnieniem podwykonawcy w tym celu zajmują się same firmy prowadzące roboty budowlane na naszej działce. Zanim dojdzie do wykonania pierwszych wykopów, konieczne jest jakościowe wykonanie prac geodezyjnych i wytyczenie obrysu budynku, jego granic.
 

Od czego zacząć?


Zanim rozpoczniemy budowę, jesteśmy zobowiązani do otrzymania zgody na budowę w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego. Bez niej nie możemy przystąpić do wykonywania robót ziemnych i prac budowlanych.

Przygotowawcze prace geodezyjne i geologiczne pozwalają w pierwszej kolejności ustalić nam, czy na danej działce jesteśmy w stanie budować. Zdarzają się bowiem przypadki, że grunt nie nadaje się na przeniesienie tak dużych obciążeń, a postawienie na nim budynku mogłoby wiązać się z niebezpieczeństwem jego zapadnięcia lub zniszczenia. To z kolei mogłoby prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia ludzi mieszkających na danej posesji.

Przygotowanie do prac ziemnych


Roboty geodezyjne wymuszają na nas wytyczenie granic działki, postawienie reperów roboczych i punktów odniesienia, które powinny pozostać niezmienione przez cały czas trwania budowy. Punkty te będą stanowić bazę, wedle której prowadzone będą wszelkie obliczenia i wytyczenia konieczne do wykonania na placu budowy. Po dokończeniu zadanych prac geodeta przystępuje do wytyczenia obrysu budynku, w którym będą wykonywane roboty ziemne i budowlane. Stworzeniem samego wykopu powinien zająć się fachowy operator ciężkiego sprzętu budowlanego lub minikoparki. Od jego dobrze wykonanej pracy wiele będzie zależeć.
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: