Dzisiaj jest: 26.6.2022, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Roboty ziemne – praktyczne podeście do prac

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 200
Ilość głosów: 3

Wykonywaniem wykopów pod fundament domów jednorodzinnych i każdego innego budynku zajmują się specjalistyczne firmy budowlane, wyposażone w ciężki sprzęt.

Roboty ziemne – praktyczne podeście do prac
Można także poszukać firmy oferującej wynajem koparki.  W niektórych przypadkach istnieje możliwość wynajęcia takiego sprzętu na robocze godziny, dzięki czemu nie płacimy więcej za usługę, niż to konieczne. Zatrudnieniem podwykonawcy w tym celu zajmują się same firmy prowadzące roboty budowlane na naszej działce. Zanim dojdzie do wykonania pierwszych wykopów, konieczne jest jakościowe wykonanie prac geodezyjnych i wytyczenie obrysu budynku, jego granic.
 

Od czego zacząć?


Zanim rozpoczniemy budowę, jesteśmy zobowiązani do otrzymania zgody na budowę w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego. Bez niej nie możemy przystąpić do wykonywania robót ziemnych i prac budowlanych.

Przygotowawcze prace geodezyjne i geologiczne pozwalają w pierwszej kolejności ustalić nam, czy na danej działce jesteśmy w stanie budować. Zdarzają się bowiem przypadki, że grunt nie nadaje się na przeniesienie tak dużych obciążeń, a postawienie na nim budynku mogłoby wiązać się z niebezpieczeństwem jego zapadnięcia lub zniszczenia. To z kolei mogłoby prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia ludzi mieszkających na danej posesji.

Przygotowanie do prac ziemnych


Roboty geodezyjne wymuszają na nas wytyczenie granic działki, postawienie reperów roboczych i punktów odniesienia, które powinny pozostać niezmienione przez cały czas trwania budowy. Punkty te będą stanowić bazę, wedle której prowadzone będą wszelkie obliczenia i wytyczenia konieczne do wykonania na placu budowy. Po dokończeniu zadanych prac geodeta przystępuje do wytyczenia obrysu budynku, w którym będą wykonywane roboty ziemne i budowlane. Stworzeniem samego wykopu powinien zająć się fachowy operator ciężkiego sprzętu budowlanego lub minikoparki. Od jego dobrze wykonanej pracy wiele będzie zależeć.
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: