Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

OKno drewniano - aluminiowe

Dodano: 2 lata temu Czytane: 472
Ilość głosów: 13

Kilka ciekawych faktów na temat Konserwacji okien, montażu i czy da się połączyć okno drewniane z aluminium

OKno drewniano - aluminiowe

Konserwacja okien

Okna tak jak każdy przedmiot czasem mają prawo odmówić posłuszeństwa, co prawda obecnie producenci dają nam nawet dziesięć lat gwarancji na stolarkę okienną jednak w praktyce różne usterki nie podlegają warunkom gwarancji. Dlatego warto jest samemu poznać kilka trików które mogą okazać się pomocne. Jeżeli chodzi o okna drewniane to wymagają one odrobinę więcej pracy niż okna plastikowe lub aluminiowe. Musimy przede wszystkim zadbać o ramy, warto jest je raz na kilka lat zakonserwować farbą lub lakierem, dzięki temu ramy będą bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Okna plastikowe nie muszą być malowane jednak często pojawiają się w nich inne usterki, czasem zdarza się że klamka się poluzuje lub zbyt ciężko chodzi mechanizm zamykania się. Na szczęście sami możemy uporać się z tymi problemami. Wystarczy zdjąć ochronne plastiki i klamkę można przykręcić zwykłym śrubokrętem tak samo jest z zawiasami, jeśli zdejmiemy z nich zewnętrzny plastik to możemy je nasmarować i wyregulować. Poza tym plastikowe ramy od czasu do czasu można przemyć wodą z odrobiną detergentu.  

Montaż okien

Zakup okien do całego domu to dosyć duży koszt, do tego dochodzi jeszcze montaż. Wiele firm zajmujących się sprzedażą okien proponuje nam montaż gratis, dzięki czemu możemy trochę zaoszczędzić, chociaż należy wiedzieć że cena montażu i tak już dawno została wliczona w koszt okien. Czasami sami decydujemy się na zamontowanie okna, jeśli nie mamy w tym żadnego doświadczenia to lepiej nie ryzykować i wezwać specjalistyczną ekipę. Żeby wszystkie prace przebiegały szybko i sprawnie to należy się do takiej wymiany trochę przygotować. Warto jest pochować wszystkie cenne przedmioty, które podczas wnoszenia okien mogą się po prostu zniszczyć, należy także zrobić dostęp do okien taka by pracownicy mieli swobodę ruchu. Okna aby były sprawne przez wiele lat muszą zostać dobrze osadzone, dzięki temu będą się łatwo domykały i nie będzie trzeba się martwić o ich szczelność, zanim nasza ekipa remontowa wyjdzie należy upewnić się, że okna są dobrze zamontowane a wszystkie klamki i zawiasy wyregulowane.

Okna drewniano - aluminiowe

Jeżeli mieszkamy w domu, gdzie przeważają naturalne produkty to wybór okien powinien być dla nas oczywisty. W takim otoczeniu najlepiej sprawdzają się okna drewniane, niestety większość z nas ma bardzo złe doświadczenia z drewnianymi ramami dlatego często nie potrafimy się na nie zdecydować. Dawniej okna drewniane były bardzo słabej jakości i już po kilku latach użytkowania można było zauważyć drobne usterki, okna źle się domykały, wypaczały się i były nieszczelne. Teraz okna drewniane są bardzo dobre jakościowo a ich produkcja odbywa się na nowoczesnych maszynach. Jeśli jesteśmy zwolennikami naturalnych rozwiązań i jeśli zwykłe okna drewniane nie do końca do nas przemawiają, to możemy wybrać okna aluminiowo drewniane, z zewnątrz niczym się one nie różnią od drewnianych ram, jednak ich środek jest aluminiowy. Dzięki temu okna są bardzo trwałe i mogą z powodzeniem być antywłamaniowe. Taka kombinacja użytych materiałów sprawia, że zwykłe drewniane okna są bardzo odporne, a dodatkowo możemy w nich zamontować dźwiękoszczelne lub przyciemniane szyby .

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: