Dzisiaj jest: 26.6.2022, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Podnośnik koszowy - czym kierować się przy jego wyborze?

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 223
Ilość głosów: 5

Prace na wysokościach wymagają szczególnej ostrożności oraz zastosowania odpowiednich narzędzi pozwalających na bezpieczne i sprawne wykonywanie czynności.

Podnośnik koszowy - czym kierować się przy jego wyborze?
Podnośniki koszowe znajdują zastosowanie w trudno dostępnych miejscach oraz wszędzie tam, gdzie tradycyjne sposoby zawodzą. Jak jednak wybrać odpowiedni model podnośnika? Który typ będzie spełniał wszystkie wymagania i usprawni prace na wysokości? Jako specjaliści w dziedzinie wynajmu - podpowiadamy!

Podnośnik koszowy jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Podnośniki koszowe stały się popularną alternatywą dla rusztowań, ponieważ nie wymagają czasochłonnego montażu i demontażu. Co ważne samojezdne zwyżki i podesty ruchome usprawnią pracę zarówno w obiektach zamkniętych, jak i trudnych warunkach zewnętrznych. Dzięki platformom roboczym i stabilności, podnośniki można uznać także za dużo bezpieczniejsze niż drabiny. Maszyny zapewniają także dużo większe zasięgi oraz możliwości względem podnoszenia ciężarów i pracy nad, oraz pomiędzy przeszkodami, czego zwykła drabina nie zaoferuje.


Wolnobieżny podnośnik koszowy i jego zastosowanie

Podnośniki koszowe mają bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane są w wielu branżach – na czele z budowlaną, czy przemysłową. Okazują się bardzo pomocne m.in. przy pracach konstrukcyjnych, zbrojeniowych, w halach produkcyjnych, magazynach, przy myciu i renowacji elewacji, instalacji orynnowania, monitoringu, czy zimowego odśnieżania dachów. Podnośniki koszowe pozwalają przeprowadzić prace na wysokościach z zachowaniem wszelkich zasad BHP, co gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale również sprawne i szybkie wykonanie powierzonych zadań.

Typ podnośnika to podstawowe kryterium doboru do miejsca i rodzaju wykonywanych prac

Żeby podnośnik spełniał swoje funkcje, musisz dopasować typ maszyny do rodzaju wykonywanych prac. Aby tego dokonać, należy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące miejsca pracy. Istotna jest tutaj możliwość podjazdu bezpośrednio pod miejsce, w którym ma pracować podnośnik. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, zamiast wybrać podnośnik nożycowy, rekomendowany będzie podnośnik teleskopowy oferujący zasięgi boczne do nawet 16 m. Jeśli np. należy uważać na nową glazurę na inwestycji, istotne będzie zabezpieczenie podłoża - w tym przypadku sprawdzi się wybór jednego z lżejszych modeli lub połączenia modelu lekkiego z dalekim zasięgiem bocznym, które oferują podnośniki typu pająk. W wąskich korytarzach jedynym słusznym wyborem może okazać się kompaktowy model masztowy! 

Podnośnik z jakim napęd wybrać?

Na rynku znajdziemy wolnobieżne podnośniki koszowe wyposażone w dwa podstawowe rodzaje napędów. Podnośniki elektryczne są bardzo wygodne w użytkowaniu i najlepiej sprawdzają się wewnątrz budynków, np. w halach magazynowych, sklepach i galeriach handlowych, ale wybrane modele mogą pracować także na zewnątrz. Z kolei modele spalinowe zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą o ich użytkowaniu warunkach zewnętrznych (w terenie oraz na placach budowy). Są także zwyżki o napędzie zimnym (elektryczno-spalinowe), gdzie w dowolnym momencie w zależności od potrzeb można przełączyć zasilania.

Parametry techniczne podnośników, na które trzeba zwrócić uwagę

Przy wyborze konkretnego modelu zwyżki należy wziąć pod uwagę nie tylko typ napędu, ale również inne czynniki. Bardzo ważnym parametrem jest maksymalny udźwig w koszu, który powinien być dostosowany do rodzaju planowanych prac (w tym przypadku największy udźwig zapewniają modele nożycowe). Nie bez znaczenia okazuje się także maksymalna wysokość robocza – warto pamiętać o zapasie wysokości, który jest nieoceniony przy błędnych pomiarach wysokości, do której dobieramy konkretny model urządzenia. Należy także sprawdzić wysięg boczny podnośnika oraz wymiary i możliwość rozsunięcia platformy (istnieje opcja jednostronnego lub dwustronnego rozsuwania).


Zapytaj o dobór i wynajem podnośników koszowych

Nie jest tajemnicą, że podnośniki koszowe nie należą do najtańszych, dlatego warto rozważyć ich wynajem u renomowanych firm, takich jak AA HERKULES. Naszą ofertę znajdą Państwo na stronie https://www.wypozyczalniapodnosnikow.pl/. Wynajem to świetne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą uniknąć problemów z przechowywaniem, serwisowaniem i konserwacja sprzętu. Wypożyczenie podestu ruchomego okazuje się równie opłacalne w przypadku, gdy zachodzi kilkudniowa, jak i długoterminowa potrzeba użytkowania. Jako fachowcy zapewniamy wsparcie techniczne w przypadku doboru maszyny do miejsca pracy.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: