Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Oferta Poltermex w zakresie wymienników ciepła

Dodano: 2 lata temu Czytane: 379
Ilość głosów: 16

Wymiennik ciepła to urządzenie pozwalające na wymianę ciepła pomiędzy płynami o różnej temperaturze. Zasada jego działania opiera się o zjawiska konwekcji i przewodzenia.

Oferta Poltermex w zakresie wymienników ciepła

Gorący płyn przekazuje energię do ścianki lub powierzchni rurki. Następnie ciepło jest przewodzone przez płytę lub rurki, gdzie pobiera je zimny płyn.

Tym, co wyróżnia wymienniki ciepła jest to, że pozwalają one na ustaloną oraz nieustaloną wymianę ciepła. Pierwsza zachodzi w urządzeniach o działaniu ciągłym. Jeżeli chodzi natomiast o drugą, przeprowadzana jest ona jednorazowo lub w sposób okresowy. Wymienniki ciepła znajdują zastosowanie w urządzeniach chłodzących, gdzie są centralnym elementem odpowiadającym za prawidłowe działanie systemu. Spotkać można się z nimi również w instalacjach klimatyzacji, gdzie mają za zadanie utrzymywać określoną temperaturę. Wymienniki ciepła wykorzystuje się także w urządzeniach wentylacyjnych, w których niezbędne jest odzyskiwanie wyprowadzonego na zewnątrz ciepła. Stanowią one część instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a także systemów ogrzewania słonecznego oraz geotermicznego.

Szukając wysokiej jakości wymienników ciepła, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą firmy Poltermex, która zajmuje się sprzedażą oraz serwisem wiodącego producenta kompaktowych lutowanych wymienników ciepła — marki SWEP. To globalne przedsiębiorstwo działające w ponad 50 krajach na całym świecie.

Co warto wiedzieć na temat kompaktowych lutowanych płytowych wymiennikach ciepła SWEP? Składają się one z szeregu płyt kanałowych o rowkowanej powierzchni oraz materiału wypełniającego znajdującego się pomiędzy poszczególnymi elementami. W przebiegu procesu lutowania próżniowego, materiał wypełniacza tworzy złącze lutowane we wszystkich punktach kontaktu pomiędzy płytkami. W wymiennikach BPHE media o różnicowanej temperaturze przebiegają w niewielkiej odległości od siebie i są oddzielone wyłącznie płytami kanałowymi. Efektem tego jest wysoka sprawność przenoszenia ciepła z jednego medium do drugiego.

Dobór wymienników ciepła opiera się o wykorzystanie dedykowanych programów komputerowych. Pozwalają one na szybkie i wygodne uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji na temat danego produktu. Narzędzie oferowane przez firmę Poltermex składa się z obszernej bazy danych, która zawiera niezbędne rozwiązania techniczne i produktowe, dostarczając merytorycznych parametrów niezbędnych dla projektantów tworzących instalacje z wykorzystaniem płytowych wymienników ciepła.

Firma świadczy profesjonalne usługi serwisowe wymienników ciepła — zarówno lutowanych, jak i skręcanych. Zakres działań obejmuje płukanie chemiczne, czyszczenie mechaniczne oraz wymianę płyt termicznych i uszczelek na nowe. Poltermex prowadzi również sprzedaż części zamiennych do wymienników ciepła, takich jak uszczelki, płyty termiczne, prowadnice, śruby, nóżki mocujące oraz elementy podłączeniowe. Dodatkowo, oferuje urządzenia do czyszczenia wymienników wykorzystujące system CIP „Cleaning in Place”.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: