Dzisiaj jest: 22.5.2022, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wynajem, a zakup powierzchni logistycznych - plusy i minusy

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 223
Ilość głosów: 1

Miejsce to słowo klucz w przypadku dużych powierzchni magazynowych. Nowoczesne systemy logistyczne pozwalają na wiele oszczędności.

Wynajem, a zakup powierzchni logistycznych - plusy i minusy
Dzięki odpowiedniemu magazynowaniu skracasz czas realizacji zleceń i zwiększasz płynność.  Powierzchnie logistyczne to także bezpieczeństwo dla mienia firmy i wygodny transport zaopatrzenia pomiędzy punktami handlowymi. Możesz wynająć taką powierzchnię, wybudować lub kupić. Jakie są zalety tych rozwiązań?

Powierzchnie logistyczne — wynająć czy kupić?

Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Zanim zaczniesz się zastanawiać czy lepiej wynająć, czy kupić, odpowiedz sobie na kilka pytań.
  • Do czego potrzebujesz tej powierzchni magazynowej? Jaki towar chcesz tam przechowywać?
  • Jak dużo miejsca potrzebujesz?
  • Jak długo zamierzasz przechowywać w niej towar?
  • Czy jeden magazyn w Polsce Ci wystarczy, czy planujesz rozbudowę o sieć magazynów?
  • Jaki budżet chcesz przeznaczyć na tę inwestycję?
Dopiero po udzieleniu sobie odpowiedzi na te pytania, będziesz w stanie podjąć słuszną decyzję. Znając swoje możliwości i potrzeby, masz niemal pewność, że spełni ona Twoje oczekiwania. Dzięki temu zrealizujesz wszystkie cele z nią związane.

Powierzchnie magazynowe — wynajem

Wynajem magazynu to wygodne rozwiązanie krótkoterminowe. Daje ono możliwość magazynowania swoich towarów i operacji logistycznych bez konieczności dużych inwestycji. Firmy nie muszą zaciągać niejednokrotnie ogromnych kredytów inwestycyjnych na zakup. Dlatego, gdy ich sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu, nie muszą się obawiać o spłatę rat. Mogą łatwo zrezygnować z wynajmu, przy zachowaniu okresu wypowiedzenia, jaki je obowiązuje w zawartej umowie. Ponadto wynajem powierzchni magazynowo-logistycznej nie wymaga zatrudniania osób do zarządzania obiektem, w tym napraw, odśnieżania czy ochrony. Wszystkim zajmuje się wynajmujący. Opcja najmu ma jeszcze jedną zaletę. Można z niej szybko skorzystać i rozpocząć z niej prace niemal od razu. Przy zakupie czy budowie czas ten znacznie się wydłuża. Jednak w dłuższej perspektywie, wynajem może okazać się drogi.

Powierzchnia magazynowa - zakup

Zakup powierzchni logistycznej to druga z opcji. Dzięki niej prawie od razu możesz zacząć z niej korzystać. Słowo prawie jest jednak kluczowe. Może się okazać, że musisz ją dostosować do swoich potrzeb i odremontować. Zwłaszcza jeśli odkupujesz tę powierzchnię po innym rodzaju działalności. Ta opcja, chociaż początkowo wiąże się z większą inwestycją niż wynajem, to może zwrócić się w czasie. Zwłaszcza jeśli zamierzasz z niej korzystać przez długie lata. Nie ponosisz wówczas miesięcznych opłat i unikasz ewentualnych przeprowadzek, które mogłyby powstać przy wypowiedzeniu umowy najmu przez wynajmującego.

A może wybudować powierzchnię magazynową?

Budowa własnej powierzchni magazynowo-logistycznej to podejście perspektywiczne. Jeśli tylko masz dobry plan rozwoju i chcesz tworzyć sieć, to budowa takiego kompleksu może okazać się bardzo korzystna. Jeśli tylko znajdziesz odpowiednie tereny inwestycyjne, to możesz wybudować magazyny, które będą Twoimi centrami logistycznymi. Dzięki temu przechowywanie towaru będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Z kolei jego transport szybszy. Zapewniając klientom szybszą realizację zleceń, reagujesz na ich nagłe zapotrzebowanie i oferujesz lepsze usługi. Dzięki temu chętniej do Ciebie wracają, a Ty poprawiasz płynność firmy. Chociaż budowa własnego magazynu wiążę się z największą inwestycją na starcie, a jej czas trwa minimum kilka miesięcy, to najłatwiej dostosujesz go do swoich potrzeb. Jednak później to na Tobie ciąży obowiązek dbania o ten obiekt. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, w realizacji tych planów pomoże Ci 7R SA.
 
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: