Dzisiaj jest: 5.10.2022, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Jaką wybrać zagęszczarkę do utwardzenia kostki brukowej?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 227
Ilość głosów: 3

Zagęszczanie jest jednym z najistotniejszych etapów układania nawierzchni. Bez tego ciężko zbudować trwałą i solidną podbudowę, która posłuży na długie lata.

Jaką wybrać zagęszczarkę do utwardzenia kostki brukowej?

Odpowiednio utwardzony grunt to klucz do sukcesu – będzie odporny na zniszczenia, nierówności oraz wiele czynników zewnętrznych. Jaką zagęszczarkę do gruntu wybrać żeby zdała egzamin? Czy wybierając urządzenie do tego celu powinniśmy brać pod uwagę jakieś szczególne parametry? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Zagęszczarka jednokierunkowa czy rewersyjna?

Zagęszczarka to sprzęt bardzo wszechstronny. Najważniejsze jednak, aby była dobrana pod względem naszych potrzeb i wymagań. Posiadając większą firmę niekiedy nie obędzie się bez wyposażenia się w kilka różnych wariantów tego urządzenia. Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę to rodzaj terenu, na którym mamy zamiar pracować. W przypadku wąskich, trudnodostępnych obszarów nieocenionym urządzeniem będzie dla nas mniejsza, ręczna zagęszczarka. Jednak mając do wykonania dużą ilość pracy to inwestycja w mocniejsze urządzenie to słuszne rozwiązanie. Zagęszczarki mogą być jedno- lub dwukierunkowe, rewersyjne. Ta druga opcja umożliwia bardziej komfortową pracę, zwłaszcza w wymagających warunkach. Zagęszczarka rewersyjna umożliwia przesuwanie się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Zapewni to nie tylko szybszą pracę operatora, jak i bezproblemową pracę na trudnych, nierównych terenach.

Jakie parametry powinna mieć zagęszczarka do kostki?

Jednym z najważniejszych parametrów jest jej waga. Im większa i cięższa jest zagęszczarka, tym lepszy efekt. Jednak wraz z dużym ciężarem roboczym rosną także trudności z manewrowaniem. Optymalnym rozwiązaniem będzie zagęszczarka do 300 kg. To rozwiązanie oferuje nam zadowalającą wydajność przy braku większych utrudnień z obsługą. Zaleca się również aby praca takiego urządzenia odbywała się przy maksymalnie 5 000 obrotach/min. Istotna jest płynna praca, jednak należy unikać ubijania pod zbyt dużym naciskiem oraz w jednym miejscu. Wydajną i szybką pracę umożliwiają modele z silnikiem o mocy przynajmniej 4,5 kW.
Nie tylko silnik i podzespoły powinny być dostosowane do wymagającej pracy. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj materiału, z którego wykonana jest podbudowa oraz płyty wibracyjne. Rozmiar płyt powinien być podyktowany naszymi potrzebami oraz dostosowany do terenu, na jakim ma pracować zagęszczarka. W przypadku mniejszych oraz wąskich powierzchni zdecydowanie lepiej się sprawdzi mniejsza płyta. Powinniśmy mieć na uwadze także, że zagęszczarka do kostki powinna mieć założoną płytę elastomerową. To zapobiegnie potencjalnym uszkodzeniom oraz porysowaniom kostki brukowej. Największe zagrożenie występuje w przypadku używania maszyny z zanieczyszczoną płytą oraz o większej wadze niż 300 kg.
Niezwykle ważne, jednak niekiedy pomijane – to kupno zagęszczarki od zaufanych dealerów. Sklep internetowy Maufer.pl posiada serwis maszyn wielu znanych producentów zagęszczarek, takich jak Wacker Neuson czy Husqvarna. Szybki kontakt oraz odpowiednia opieka po zakupie to gwarancja bezawaryjnej pracy przez wiele lat. 
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: