Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Największe na rynku szamba betonowe

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1695
Ilość głosów: 44

Inwestor który buduje dom wolnostojący bez możliwości podłączenia się do gminnej instalacji kanalizacyjnej winien podłączyć się do bezodpływowego zbiornika na ścieki potocznie zwanym szambem betonowym

Największe na rynku szamba betonowe
Nie zorientowany inwestor pewnie będzie rozważał zakup jak największy zbiornik betonowy na szambo, najchętniej wybrał by szambo 100m3, no z uwagi na cenę może 50m3, ale na pewno szambo betonowe 30m3 było by najlepsze!

Czy oby na pewno im większe szambo tym lepsze?

Naszym zdaniem duże zbiorniki na szamba sprawdzą się w przypadku dużych obiektów usługowych, i mieszkalnych np. hotele, pensjonaty czy biurowce - tam gdzie przypływ ścieków może być bardzo intensywny, amły zbiornik może zapełnić się w ciągu kilku dni a niekiedy w ciągu jednej imprezy.

Duże zbiorniki przeciw pożąrowe tzw, PPOŻ

Zbiorniki duże sprawdzą się również w przypadku dużych obiektów gdzie przepisy jasno mówią o konieczności budowy zbiorników na wodę przeciwpożarową, jest to konieczność by w razie pożąru wozy strażąckie nie musiały zawracać z powrotem do jednostki czy też do najbliższego hydrantu w celu uzupełnienia wody do gaszenia. Wtedy właśnie niektóre obiekty wymagają pojemności nawet 200m3 i 300m3.

Jakie szambo dla domu jednorodzinnego?

Szambo betonowe dużeI tutaj przechodzimy do wątku najbardziej popularnego czyli jaką pojemność wybrać dla czteroosobowej rodziny, czy jest sens wybierać duże zbiorniki? Moja odpowiedź brzemi NIE! Ponieważ im większy zbiornik tym droższy, załużmy jednak że budujący dom wybrał zbiornik 20m3, cena zbiornika 5600zł, gdzie mógł by też zastosować zbiornik o mniejszej pojemności np. 10m3, mijają 2-3 miesiące i zbiornik staje się wypełniony po sam komin rewizyjny, gospodarz dzwoni do firmy asenizacyjnej i zamawia wywóz, i tu okazuje się że przyjeżdża szambiarka która ma na sobie beczkę o pojemności 10000 litrów 10m3 - wybiera wszystko za jednym zamachem i musi tego samego dnia przyjechać jeszcze raz po kolejne 10m3, kolejny przyjazd wiąże się z kolejnym kosztem wywozu zatem lepszym rozwiązaniem jak zapewnie firma ABC Szamba Betonowe jest dobrać pojemność zbiornika takiej samej pojemności jak wozy asenizacyjne które obsługują okolicę, podobno najczęściej trafiają się szambiarki 10m3 i 12m3, zdarzają się również 16m3 i 20m3 - przyjazd jednak tak dużego wozu asenizacyjnej wiąże się jednak z problemem z dojazdem często to ciągniki siodłowe z dużą beczką około 10m długości. 

Szambo betonowe 40m3 cena

Szambo betonowe 50m3Zapytaliśmy przy okazji sprzedawcę firmy ABC Szamba Betonowe o przykładowe ceny zbiorników i tak w sierpniu 2022 - to istotna informacja cena zbiornika 10m3 wynosi 2900zł, natomiast 12m3 kosztuje już 3400zł. Dla przykładu zbiornik 40tyś litrów to wydatek rzędu 11tyś złotych to ceny bez kosztów transportowych które w zależności od miejscowości w Polsce mogą wynosić 200-2000zł
Źródło: ABC Szamba Betonowe
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: