Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Sposoby ogrzewania domu - konwencjonalne vs alternatywne

Dodano: 2 lata temu Czytane: 553
Ilość głosów: 9

Zbliżający się sezon zimowy to czas, kiedy w wielu domostwach konieczne jest włączenie ogrzewania. To, w jaki sposób możesz zapewnić ciepło w swoim lokalu uzależnione jest od wielu czynników.

Sposoby ogrzewania domu - konwencjonalne vs alternatywne
 Przede wszystkim głównym czynnikiem decydującym jest tutaj typ założonego wcześniej centralnego ogrzewania oraz sposób jego zasilania. Wśród wielu opcji dostępnych na rynku i proponowanych przez różnego rodzaju producentów możesz postawić na klasyczny węgiel, ekogroszek, pelet lub wykorzystać elektrycznie zasilaną pompę ciepła. 
 
  • Najpopularniejsze metody ogrzewania domu - polski ekogroszek i węgiel opałowy 
  • Opał w niskiej cenie - jak możesz zasilać ogrzewanie?
  •  Sposoby ogrzewania domów i domków letniskowych
 
 

Najpopularniejsze metody ogrzewania domu - polski ekogroszek i węgiel opałowy 

Chociaż dużo mówi się o szkodliwej emisji spalin do atmosfery oraz konieczności wdrażania zmian w pozyskiwaniu ciepła w prywatnych lokalach oraz przedsiębiorstwach, wciąż najpopularniejsza metoda opału jest wykorzystywanie naturalnego surowca, jakim jest węgiel. Niestety w tym roku cena brutto surowca drastycznie poszła do góry, dlatego wielu Polaków szuka alternatyw, które pomogą wdrożyć oszczędności do gospodarstwa domowego, przy jednoczesnym utrzymaniu stałej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.
Dużo bardziej dostępny towar opałowy to ekogroszek workowany. l Od lat wybierany przez wiele osób, które, jako źródło ogrzewania wykorzystuje standardowe piece grzewcze. Paliwo tego typu ma dużo wyższe ciepło spalania co oznacza w praktyce, że jest dużo bardziej wydajny niż klasyczny opał, jak węgiel lub drewno. Jeżeli szukasz wydajnego i dobrego jakościowo opału sprawdź Ekogroszek w sklepie Allemen
 
 

Opał w niskiej cenie - jak możesz zasilać ogrzewanie?

Z wielu dostępnych opcji ogrzewania coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wykorzystanie pompy ciepła zasilanej elektrycznie. Chociaż sam montaż może okazać się kosztowny wciąż dostępne są różnego rodzaju dotacje, które mogą pomóc ci nieco zredukować poniesione koszty. Dlaczego jest to jedna z najlepszych metod? Przede wszystkim daje możliwość ustawienia optymalnej i stałej temperatury, która będzie odczuwalna we wszystkich pomieszczeniach jednakowo. Dużym atutem jest również zredukowanie kosztów oraz brak konieczności corocznego dokonywania zakupu paliwa opałowego.
Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Nowoczesne źródło ogrzewania głównie wykorzystywane jest przez osoby, które w ostatnim czasie zdecydowały się na montaż paneli fotowoltaicznych pozyskujących odnawialne źródła energii. Nie oznacza to, że domostwa uzyskujące prąd od lokalnych dostawców nie mogą zdecydować się na montaż pompy. Jest ona dostępna dla wszystkich domostw, natomiast koszty związane z eksploatacją są w takim przypadku dużo wyższe. 
 

Sposoby ogrzewania domów i domków letniskowych

O ile tradycyjny opał lub montaż instalacji cieplnych jest opłacalny w domach jedno i wielorodzinnych, to sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy mowa jest o domkach sezonowych. W takim przypadku bardzo często do ogrzania pomieszczeń wykorzystuje się niewielkie piece tzw. kozy, które można opalać za pomocą drewna lub niewielkiej ilości węgla. Chcąc jednak zredukować konieczność palenia najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie klimatyzacji typu split, która oprócz funkcji chłodzenia ma możliwość dogrzewania wnętrza.
Na rynku dostępnych jest wiele sposobów ogrzewania, dlatego to na jaką opcję się zdecydujesz w dużej mierze uzależnione jest od twoich preferencji oraz możliwości.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: