Dzisiaj jest: 23.2.2024, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian

Dodano: rok temu Czytane: 435
Ilość głosów: 9

Właśnie kończysz budowę domu? Wprowadziłeś się do nowego domu lub planujesz gruntowny remont. Zastanawiasz się, jak wykończyć ściany? Nie pozostawiaj tej kwestii przypadkowi.

Ciekawe pomysły na wykończenie ścian
W naszym krótkim poradniku znajdziesz kilka propozycji.

Wykończenie ścian — od czego zacząć

Już na starcie, oszacuj jaki masz budżet. Najlepiej przyjmuj widełki — maksymalną kwotę, którą planujesz przeznaczyć na wykończenie ścian. Dzięki temu ograniczysz wybór do konkretnego przedziału cenowego i nie będziesz tracić czasu. Pamiętaj jednak, by nie wybierać najtańszej opcji, ponieważ takie wykończenie może być słabej jakości. W konsekwencji, zamiast zyskać, stracisz, bo kiepskie wykończenie może odbić się na wyglądzie ścian. A co za tym idzie — wszystkich pomieszczeń. Dlatego oprócz kwestii czysto technicznych, weź pod uwagę kolor i wybierz taki, który lubisz i dzięki któremu dobrze się czujesz.

Jak wykończyć świeże ściany

 
Klasyka czy może coś mniej oczywistego? Oto nasze pomysły na wykończenie ścian.

Tynki tradycyjne

Tynkowe wykończenie to chyba pierwsze, co przychodzi do głowy. Do najpopularniejszych zaliczamy te mokre, zazwyczaj cementowo-wapienne lub cementowo-gipsowe. Ich zaletą jest stosunkowa niska cena i duża odporność na uszkodzenia. Z kolei tynki suche mają postać płyt, które mocuje się bezpośrednio do ścian. Wyróżnia je wysoka termoizolacja. Co ważne, będą dobrym rozwiązaniem, jeśli remontujesz dom lub mieszkanie zimą (sprawdź polisę link na samym dole).

Tynki dekoracyjne

Jeśli lubisz nieszablonowe rozwiązania, być może zainteresuje Cię tynk dekoracyjny. Pamiętaj jednak, że nakłada się go na otynkowane ściany. Wspominamy o tym dlatego, że niewiele ścian obejdzie się bez tynkowania. Czym właściwie jest tynk dekoracyjny? To rodzaj masy, dzięki której na ścianie powstają różne wzory. Świadczą o tym nazwy tynków ozdobnych, np. tynk mozaikowy, strukturalny (żłobiony) lub tynk zacierany.

Szablony malarskie

Chcesz zrealizować własny pomysł? Masz wizję i jesteś indywidualistą? A może chcesz zaznaczyć własny akcent przy wykończeniu ścian? W takim razie wybierz szablon malarski. Dzięki niemu samodzielnie stworzysz najróżniejsze wzory i faktury. Jakie farby wybrać, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie? Najważniejsze, by były gęste. Możesz wybrać najzwyklejsze farby albo kupić specjalistyczne farby do szablonów malarskich.
 

Stiuk wenecki

Stiuk wenecki to rodzaj masy gipsowej o charakterze ozdobnym. Często zaliczany jest do wielowarstwowych tynków dekoracyjnych. Jaki efekt uzyskasz, jeśli wybierasz stiuk? Połysk i subtelne przetarcia, które sprawią, że pomieszczenia będą wyglądać elegancko.

Wykończenie ścian — podsumowanie

Jeśli chcesz nadać wnętrzu indywidualny charakter, nie bój się ekspery=mentować. Obecnie wykończenie ścian, to nie tylko konieczność, ale i okazja, by uwolnić swoją kreatywność i stworzyć wnętrze, które będzie naprawdę Twoje. Jeśli jesteś już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o budowę lub remont, to dobra okazja, by zabezpieczyć swoją nieruchomość na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, dzięki ubezpieczeniu mieszkania lub domu.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: