Dzisiaj jest: 5.2.2023, imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Jaki odpływ liniowy wybrać i co wziąć pod uwagę?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 61
Ilość głosów: 2

Projekt łazienki bez brodzika daje nieograniczone możliwości jej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej instalacji odpływowej.

Jaki odpływ liniowy wybrać i co wziąć pod uwagę?
Ma ona za zadanie skutecznie odprowadzać wodę tak, aby nie rozlewała się po całym pomieszczeniu. Kabina prysznicowa typu walk-in wymaga zamontowania takiego odpływu w posadzce. Czym jeszcze się charakteryzuje? Podpowiadamy.
 

Czym się charakteryzuje odpływ liniowy?

Odpływy liniowe zbudowane są z korpusu, czyli tak zwanego korytka, osadnika oraz syfonu. Długość pierwszego elementu waha się pomiędzy 40 a 120 centymetrów, natomiast szerokość od 4 do 8 centymetrów. Dopasowanie ich długości zależy od rozmiarów kabiny prysznicowej. Niektóre firmy oferują modele, których długość można bardzo łatwo zmodyfikować. Skracanie lub przedłużanie za pomocą dodatkowych elementów nie jest wcale takie trudne. Największe koryta znajdują jednak zastosowanie na przykład w garażach.
 
Wewnętrzna powierzchnia korytka ma wyrzeźbiony spadek w kierunku odpływu. Korytko z góry przykryte jest rusztem, które może mieć otwory albo pokrywę z ramką do wypełnienia. Syfon ma zaś wysokość od 65 do 160 milimetrów. Odpływ liniowy można zamontować w dowolnym miejscu, chociaż najczęściej instaluje się go przy ścianie na granicy kabiny oraz łazienki.

Odpływy liniowe a ich zastosowanie

Odpływy liniowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów urządzających łazienki o nowoczesnych stylu. Rozwiązanie to wybierane jest najczęściej przez osoby, które marzą o funkcjonalnej i przestronnej łazience. W połączeniu z prysznicem bez brodzika daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można zaprojektować kabinę o dowolnym rozmiarze i kształcie i w zasadzie w każdym miejscu w łazience. Jest to zatem idealnie rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie niemożliwe jest zainstalowanie tradycyjnego brodzika.
 
Tego typu odpływ można równie często znaleźć w garażach. Rozwiązanie to okazuje się szczególnie przydatne zima, gdy pozostały na aucie śnieg nawet w nieogrzewanym pomieszczeniu zaczyna się roztapiać i spadać na podłogę. Odpływ liniowy pozwala zatem zachować czystość oraz uniknąć zamoczenia przechowywanych tam przedmiotów. Instaluje się go zazwyczaj wzdłuż osi auta. Jeżeli w garażu znajduje się więcej niż jedno miejsce postojowe, można wykonać odpływy liniowe od każdym pojazdem lub jeden większy wzdłuż bramy. W zależności od rodzaju odpływu podłoga powinna zachować odpowiedni spadek, aby woda prawidłowo spływała do koryta odpływu. Dzięki temu możemy zachować czystość i porządek wokół naszych aut.
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: