Dzisiaj jest: 5.12.2023, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

4 powody, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę?

Dodano: rok temu Czytane: 289
Ilość głosów: 7

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa ilość gospodarstw domowych i nie tylko. i odziwo, wielu ludzi w ogóle nie trzeba już namawiać czy przekonywać do montażu.

4 powody, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę?
O jej popularności świadczą suche statystyki. Ilość działających w naszym kraju instalacji fotowoltaicznych jest ogromna. Według danych, które zebrała Agencja Rynku Energii,w naszym kraju na koniec ubiegłegoroku (2021)pracowało aż 845 000 prosumenckich instalacji fotowoltaicznych. Jeżeli ta liczba wciąż Was nie przekonuje, być może przekona Was fakt, że jest ona o 80% większa niż w grudniu 2020. Tak ogromny wzrost to nie przypadek. Fotowoltaika jest rozwiązaniem posiadającym mnóstwo atutów. Jakich? Już tłumaczymy! Jeżeli wciąż wahacie się nam montażem własnej elektrowni, koniecznie zostańcie z nami do końca. W tym artykule pokażemy Wam 4 powody, dla których warto zainwestować w OZE. 
1. Zdecydowanie niższe ceny prądu
Inflacja, z którą borykamy się od jakiegoś czasu sprawia, że ceny prądu ekstremalnie wzrastają. Niestety, prognozy na przyszłość nie są lepsze. Ceny prądu w najbliższym czasie prawdopodobnie nie spadną. Specjaliści zwiastują nam olbrzymi kryzys energetyczny. To nie brzmi optymistycznie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem zdaje się być inwestycja w fotowoltaikę, która jest w stanie przynieść nam olbrzymie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Inwestując we własną elektrownie przestajemy być zależni od cen prądu z elektrowni publicznej. Ceny prądu przestają mieć wówczas tak ogromny wpływ na koszty naszego życia. Nie zmieniają jego poziomu i nie zmuszają nas do przysłowiowego zaciśnięcia pasa, ponieważ posiadając instalację fotowoltaiczną oszczędzamy na comiesięcznych opłatach za prąd.
2. Pełna niezależność od publicznej elektrowni
Kolejnym z atutów fotowoltaiki jest pełna niezależność energetyczna od publicznej elektrowni, czyli zewnętrznych dostawców. Dostawcą naszego prądu – posiadając fotowoltaikę – jesteśmy my sami. Warto wspomnieć, że jeżeli zdecydujemy się na połączenie w naszym domu fotowoltaiki z pompą ciepła działającą na prąd, możemy mieć nie tylko tani prąd, ale także ogrzewanie, za które zapłacimy dosłownie grosze.
3. Dofinansowania na fotowoltaikę
W większości sytuacji, w których chcemy coś zmienić w obrębie naszej nieruchomości, musimy liczyć sami na siebie, czyli liczyć się z tym, że to my sami poniesiemy wszystkie koszty związane z planowanymi zmianami / inwestycjami. W przypadku fotowoltaiki jest jednak zgoła inaczej, ponieważ możemy liczyć na wsparcie ze strony naszego rządu. Jeżeli myślicie o fotowoltaice (zob. fotowoltaika Olsztyn), ale nie macie na nią 100% funduszy – koniecznie zapoznajcie się z następującymi dotacjami:
  • Program Czyste Powietrze
  • Energia Plus
  • Program Mój Prąd
Polecamy Wam również zaznajomić się z różnego rodzaju programami regionalnymi, na które można liczyć w obszarze Waszego zamieszkania.
Pamiętajcie jednak, że dofinansowanie do instalacji PV może być:
  • bezzwrotną dotacją,
  • preferencyjną (zwrotną) pożyczką na montaż instalacji fotowoltaicznej.
Zwróćcie uwagę na tę kwestię podczas poszukiwania wsparcia finansowego dla swojej inwestycji.
4. Fotowoltaika to rozwiązanie ekologiczne – nasza planeta będzie Ci wdzięczna!
Darmowa energia ze słońcajest rozwiązaniem w 100% ekologicznym. Jeśli zatem nie mają dla Was znaczenia kwestie finansowe, a po prostu chcecie zrobić coś dobrego dla naszej planety – koniecznie zdecydujcie się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu. Montując fotowoltaikę realnieuczestniczymy w ograniczaniu śladu węglowego. 
Fotowoltaika w mieście Olsztyn – zamontuj ją z OZE Projekt
Jak widać wyżej, fotowoltaika ma sporo zalet. Jeśli jesteście z Olsztyna lub innych części województwa warmińsko-mazurskiego, i chcecie zamontować u siebie instalację fotowoltaiczną, koniecznie skontaktujcie się z firmą OZE Projekt. To profesjonaliści, którzy mają ogromne doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych.
OZE Projekt
ul. Lubelska 32, lok 300
10-409 Olsztyn
89 672 40 30
kontakt@ozeprojekt.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: