Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Jakie krzewy kwitnące posadzić w ogrodzie? 

Dodano: rok temu Czytane: 551
Ilość głosów: 14

Ogród to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu zarówno w okresie letnim, jak i wiosną czy jesienią. Warto więc, aby przestrzeń do relaksu była właściwie zagospodarowana i cieszyła oko.

Jakie krzewy kwitnące posadzić w ogrodzie? 

Jakie więc krzewy kwitnące posadzić w ogrodzie, aby zachwycać się pięknem roślin przez długi czas?

Azalia japońska, róża czy może hortensja?

Pierwszą z propozycji na dekorację ogrodu żywymi roślinami jest azalia japońska. To rodzaj rośliny cieszący się dużą popularnością z uwagi na fakt, że występuje w wielu kolorach. Znajdzie więc miłośników w nawet najbardziej wymagających właścicielach przestrzeni ogrodowej. Ponadto kwiaty azalii zakwitają szybciej niż rosną jej liście, dlatego pięknem krzewu można cieszyć się dość szybko. Roślina ta wymaga umiarkowanego nasłonecznienia i osłonięcia od wiatru. Ten może szybko zniszczyć azalię. Podłoże pod krzew powinno być wilgotne.

Drugą z propozycji są róże parkowe długo kwitnące. To rośliny uznawane zarówno przez właścicieli ogrodów prywatnych, jak i posesji publicznych. Czym wyróżnia się ten rodzaj kwiatu? Przez cały  okres kwitnienia wyglądają elegancko, są zdrowe, ładne i cieszą oko. Są krzaczaste i występują w wielu odmianach i rodzajach. Róże parkowe nie wymagają skomplikowanej uprawy. Łatwo się nimi zaopiekować, ponieważ wystarczy je podlewać i w miarę potrzeby podcinać. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, rosną szybko, wysoko i przyjmuję krzaczastą formę. Mogą być sadzone pojedynczo lub w grupach, przez co niektórzy tworzą z nich żywopłot.

Wybierając krzewy ogrodowe nie można nie wspomnieć o hortensji ogrodowej. Świetnie odnajdzie się ona w półcienistym lub nasłonecznionym miejscu oraz w wilgotnej, próchniczej ziemi. Nie jest odporna na niską temperaturę, dlatego jej kwiaty obumierają wraz z pierwszymi przymrozkami. Mimo to roślina pozwala na zachwycanie się wspaniałym widokiem kwiatów już od czerwca. Natomiast jesienią warto zebrać uschnięte kwiaty i przygotować proste bukiety, które idealnie sprawdzą się jako ozdoba stołu. Hortensja ogrodowa kwitnie obficie, formując kule kwiatowe. Często sadzona jest w towarzystwie innych roślin, co nie wpływa niekorzystnie na jej żywot.

Kalina Koralowa

Kalina koralowa - minimalistyczna propozycja zagospodarowania ogrodu

Azalia japońska, hortensja czy róże parkowe długo kwitnące to nie jedyna propozycja na zagospodarowanie ogrodu. Świetną opcją jest również posadzenie kaliny koralowej. To ładny, elegancki krzew, który nie wymaga pielęgnacji. W Polsce często rośnie na dziko przy lasach a także nieużytkach rolnych

Jego cechą charakterystyczna są piękne, białe kwiaty pojawiające się wiosną, a jesienią drobne czerwone owoce. Ten przysmak ptaków często utrzymuje się na gałązkach aż do zimy, kiedy to wprowadza dodatkową kolorystykę do ogrodu. Kalina koralowa, podobnie jak inne gatunki kalin, jest dobrze przystosowana do naszego klimatu. Nie przeszkadza jej mróz oraz zanieczyszczenia w powietrzu. Dzięki temu można posadzić ją zarówno na odsłoniętym terenie jak i na działce w środku miasta.

Mimo niewielkich wymagań pielęgnacyjnych warto ją przycinać. Wówczas jej kwiaty rosną gęściej i tworzą piękniejsze skupiska. Kalinę koralową można porównać do dużych, białych pomponów osadzonych w krzewie. To właściwa propozycja dla osób, które chcą mieć w ogrodzie rośliny, a nie mają czasu na ich pielęgnację.

Krzewów ogrodowych na rynku jest wiele. Zanim wybierzesz właściwe rośliny do swojego ogrodu, poznaj zasady ich pielęgnacji oraz dowiedz się, w jaki sposób kwitną. Wszystko po to, abyś przygotował na ich posadzenie wystarczającą ilość miejsca.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Jak nazywa się ten portal
Odpowiedź na powyższe pytanie: