Dzisiaj jest: 5.4.2020, imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Kiedy zamówić wywóz szamba

Dodano: 2 lata temu Czytane: 3992 Autor:
Ilość głosów: 61

Pełny zbiornik nie raz zaskoczył właścicieli domków jednorodzinnych tuż przed niedzielą czy świętami, zaczyna się szukanie firm typu wywóz szamba które pracują w niedziele. Jak się uchronić?

Kiedy zamówić wywóz szamba
O czym prawie zawsze zapominają inwestorzy budując dom ?
Na ogół osoby budujące swoje domy, do momentu przeprowadzki mieszkają w mieszkaniach na terenach miejskich gdzie o „problemie kanalizacji i ścieków praktycznie się zapomina”, co innego: prąd, gaz, woda, centralne  ogrzewanie, tu co miesiąc mamy do czynienia z rachunkami, licznikami, zużyciem itp.
Tak naprawdę nikt się nie zastanawia, co się dzieje z wodą ze zlewu, wanny czy toalety, „zlatuje” i tyle, ale gdzie?, co się dzieje ze ściekami odprowadzanymi z domu?
Chyba każdy zna odpowiedź na to pytanie:  trafiają do kanalizacji miejskiej lub do szczelnych zbiorników na szambo.
O ile w przypadku kanalizacji miejskiej nasze problemy ze ściekami, trafiającymi do rury kanalizacyjnej się kończą, to w przypadku zbiornika na szambo  dopiero się zaczynają.
Nowy obowiązek ?!
Często nie zdajemy sobie sprawy, że po przeprowadzce do nowego domu przybędzie dodatkowy obowiązek: trzeba będzie pamiętać  o opróżnieniu zbiornika na szambo w odpowiednim momencie.
Niestety samo pamiętanie niewiele zmieni  bo jeszcze musimy wiedzieć  na kiedy zamówić wywóz szamba.
Ponieważ szybkość napełniania się zbiornika jest rzeczą bardzo indywidualną i zależy od kliku czynników takich jak  jego wielkość , ilość mieszkańców itp. , określenie terminu wywozu  nieczystości wymaga wielokrotnego zaglądania do jego wnętrza, co jest szczególnie uciążliwe w okresie zimowym gdzie przymarzanie pokrywy jest  rzeczą naturalną.
A co, jak przeoczymy ten moment? 
Należy pamiętać, że każdy zbiornik ma swoją max.  pojemność,  co oznacza, że możemy do niego wlać określoną ilość cieczy i więcej nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nie wejdzie - ale jak „przesadzimy” na pewno wyjdzie i to górą przez pokrywę lub kratki ściekowe w nisko położonych pomieszczeniach.
Znowu się przelało !!!
Wylewające się ze zbiornika fekalia zanieczyszczą i zniszczą roślinność, kostkę na podjazdach i chodnikach , a rozchodzący się odór w promieniu setek metrów zasygnalizuje sąsiadom,  że mamy problem …. , a życzliwi mogą o nim poinformować odpowiednie służby.
Jak zapobiec tak nieprzyjemnej sytuacji i pozbyć się niedogodności związanych z kontrolą poziomu?  
Czujnik napełnienia szambaJak zabezpieczyć  swoją posesję,  nie narażać się na kary administracyjne i żyć w zgodzie z sąsiadami?
Rozwiązaniem jest urządzenie, które samoczynnie będzie monitorować stan napełnienia zbiornika i w odpowiednim momencie zasygnalizuje, że poziom cieczy osiągnął stan alarmowy i należy w najbliższych dniach (ilość dni rezerwy ustala się przy montażu) opróżnić szambo.
Urządzenia takie są dostępne na naszym rynku od ponad 13 lat. W 2004 roku firma HPD jako pierwsza rozpoczęła produkcję i sprzedaż  na szeroką skalę Sygnalizatorów ALERT przeznaczonych do monitorowania poziomu cieczy w zbiornikach na szambo i wody opadowe.
Sygnalizatory ALERT są uniwersalne i mogą być stosowane we wszystkich rodzajach zbiorników: nowych i już eksploatowanych, o dowolnym kształcie, wykonanych z dowolnego materiału są
niezawodne, bezobsługowe, łatwe w  montażu i obsłudze.  
Występują w dwóch wersjach: model GM-S II  - alarm optyczny  i akustyczny z możliwością wyłączenia dźwięku, oraz model  GSM III  -  który po za funkcjami wymienionymi powyżej może wysyłać sms-y o dowolnej treści do max. 8 abonentów.
Od wielu  lat Sygnalizatory te są dostępne w ofercie producentów zbiorników, hurtowni, instalatorów i developerów, którzy przekonali się o ich jakości  i bezawaryjności.
Więcej informacji o sygnalizatorach znajdziecie Państwo na stronie producenta: firma  HPDtel. kom. 604 155 065 
Możesz kupić czujnik bezpośrednio przez nasz portal: Sygnalizator napełnienia szamba

 
Źródło: HPD
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Co prawdziwy mężczyzna powinien wybudować?
Odpowiedź na powyższe pytanie: