Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Jaką kanapę ogrodową wybrać na taras?

Dodano: rok temu Czytane: 567
Ilość głosów: 13

Możliwość spędzenia kilku chwil na przydomowym tarasie, ciesząc się jednocześnie ciszą, spokojem i relaksem na świeżym powietrzu, jest sposobem na odprężenie oraz kontakt z naturą.

Jaką kanapę ogrodową wybrać na taras?

Aby jednak odpoczynek wspomagał regenerację umysłu i ciała, warto wyposażyć taras w komfortowe meble. Jakie kanapy ogrodowe sprawdzą się najlepiej w zakresie wygody, odporności na warunki pogodowe i wizualnym aspekcie?

Rozmiar kanapy do ogrodu

Wielkość kanapy determinowana jest przez kilka czynników — powierzchnię tarasu przeznaczoną pod wspomniany mebel oraz liczbę osób, które będą chciały korzystać z  niego jednocześnie.

 

Kolejną kwestią, nad którą należy się pochylić, jest zapewnienie sobie miejsca nie tylko na odpoczynek w pozycji siedzącej, ale także wystarczająco dużo przestrzeni na to, by móc zrobić sobie krótką drzemkę w komfortowych warunkach. Wysokiej jakości i starannie zaprojektowane kanapy ogrodowe to również takie, które przewidują miejsce na dodatkowe poduszki, nie powodując przy tym problemu z wygodnym korzystaniem z mebla.

Solidne wykonanie mebla ogrodowego

W przypadku sofy koniecznie zwróćcie również uwagę na ich wykonanie, by mebel charakteryzował się wytrzymałą konstrukcją i dobrze radził sobie ze stosunkowo dużym obciążeniem, szczególnie w przypadku, gdy kilka osób będzie z niego korzystać jednocześnie.

 

Kluczem do wyboru prostej i szybkiej, niewymagającej częstej pielęgnacji i czyszczenia kanapy jest także materiał, z którego powstała. Ta wyposażona w metalowe elementy będzie wymagać systematycznej konserwacji przed rdzą i korozją. Natomiast modele drewniane należy regularnie impregnować, by drewno było chronione przed uszkodzeniami, wilgocią, kornikami. Można rozważyć meble z rattanu, które nie tylko prezentują się bardzo efektywnie, ale są również odporne na promieniowanie słoneczne, deszcz, wilgoć i mogą służyć nowym właścicielom przez wiele lat.

Kanapa ogrodowa w komplecie, czy solo?

Przy wyborze kanapy na taras warto uwzględnić, czy jeden mebel w zupełności wystarczy, a także jaki styl będzie sobą reprezentował. Na nowoczesnych werandach bardzo często królują kanapy w zestawie z fotelami, które tworzą spójną i harmonijną wizualnie całość. Inaczej jednak będzie w przypadku osób, które cenią sobie nawiązanie do boho, a różnorodność wyposażenia składająca się na patchworkową aranżację jest cechą, którą kierują się przy meblowaniu tarasu.

Wielofunkcyjność kanapy na przydomowym tarasie

Czy kanapa ogrodowa może być czymś więcej, aniżeli wyłącznie miejscem do przesiadywania lub komfortową leżanką? Projektanci starają się uwzględnić jak najwięcej funkcjonalnych aspektów w meblach ogrodowych, by jeden model zapewniał kompleksową wygodę bez konieczności zaopatrywania się w dodatkowe akcesoria.

 

Przykładem takiego rozwiązania mogą być kanapy wyposażone w zintegrowany z ich konstrukcją daszek lub koła, które ułatwiają przemieszczanie mebla bez konieczności jego podnoszenia i zmagania się z jego ciężarem. Inny projekt to również kanapy w formie bujanej leżanki, które dodatkowo relaksują i wprawiają w odprężający nastrój.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Z jakiego materiału najczesciej buduje się domy?
Odpowiedź na powyższe pytanie: